váš názor na rodokmen

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

váš názor na rodokmen

Příspěvekod Attanono » pon pro 21, 2015 19:37

Dobrý den,

jaký je váš názor na přiložený rodokmen: http://www.myheritage.cz/site-family-tr ... ID=3001316

John Fytche (1783 - 1855) je (nebo podle všeho by měl být) můj praprapraprapradědeček.

Od Johna Fytche - (přeskakuji vždy až na konec rodokmenu na stránce) přes John Langton (1505 - 1572) ‎‬- Maud Levericke (b. Woodthorpe)‎ (1290 - ?)‬ - Renaud Robert de Craon (1050 - 1098) - ‎‬Guillaume I (le Liberateur do Provence) de Provence (956 - 993) - Boso Medici di Toscana (885 - 936) - Charlemagne Roman (742 - 814)

Co si o tom myslíte, je možný, že Karel Veliký byl opravdu můj hodně vzdálený předek??
Attanono
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 11, 2015 14:08
Bydliště: Přerov
Oblast pátrání: Okres Přerov, Kroměříž, Prostějov, Jaroměř

Re: váš názor na rodokmen

Příspěvekod Dawid » pon pro 21, 2015 20:23

No, zaprvé by mělo zaznít, že potomkem Karla Velikého je (nejen v důsledku společenské a biologické úspěšnosti tohoto jedince) poměrně značné procento Evropanů (určitě můžeme mluvit třeba o desítkách procent), byť jen málo z nich (četl jsem, že čtrnáct) může spolehlivě prokázat, jak přesně.

Ale jinak - dokážu Vám potvrdit, že od té rodiny pánů z Craonu nahoru až ke Karlu Velikému je to tam v zásadě napsáno a pospojováno správně, i když spousta detailních údajů (jako že ten Boso Toskánský na přelomu 9. a 10. století patřil do rodiny Medici, nebo spousta datumů, atd. atd.) pravdě neodpovídá.
Pak jsem se tadyhle dočetl, že anglická větev Craonů (počínající tím Guyem, 1070-1108) skutečně existovala, i když se tedy ovšem vůbec neví, jak byla přesně spojená s mateřskou větví francouzskou.
Ale obávám se, že všechno další mezi anglickými Craony a tou Vaší rodinou Fytche (pokud je to opravdu ta Vaše) není příliš jak tady odsud z Česka ověřit...
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: váš názor na rodokmen

Příspěvekod Attanono » pon pro 21, 2015 22:47

Takže mi chybí už jen pár stovek let do ověření.

našel jsem něco o těch potomcích Karlovců:
"Uvádí se dále, že roku 1200 existovalo asi 2000 potomků Karla Velikého, roku 1500 asi 200 000, ve 20. století už 20 milionů. Lze to ovšem zjistit jen u malé části. Do rozrodu Karlovců patří tedy také jistá část dnešního českého národa."

Díky za názor.
Attanono
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 11, 2015 14:08
Bydliště: Přerov
Oblast pátrání: Okres Přerov, Kroměříž, Prostějov, Jaroměř

Re: váš názor na rodokmen

Příspěvekod Pavel. » ned bře 06, 2016 15:02

Pak by bylo zajímavé vědět, jakou měl Karel Veliký haplogrupu v DNA. Měl-li R1b, tak k němu patřím také :)
Pavel.
Pavel.
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 22, 2010 12:43
Bydliště: Praha

Re: váš názor na rodokmen

Příspěvekod Homelessbar » ned bře 06, 2016 19:40

No pokud nemáte předky ze zahraničí, tak bych to moc nepředpokládal. To je spíš větší pravděpodobnost mít předka z významných českých rodů. Obzvlášť mi nesedí, jak by mohl Angličan z poloviny 19. století mít potomstvo na v Čechách či na Moravě. To daleko větší pravděpodobnost je u Angličanů z období třicetileté války, kdy se zde tyto národnosti pohybovali.
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: váš názor na rodokmen

Příspěvekod Kašpar » pon bře 07, 2016 13:08

Homelessbar píše:No pokud nemáte předky ze zahraničí, tak bych to moc nepředpokládal. To je spíš větší pravděpodobnost mít předka z významných českých rodů. Obzvlášť mi nesedí, jak by mohl Angličan z poloviny 19. století mít potomstvo na v Čechách či na Moravě. To daleko větší pravděpodobnost je u Angličanů z období třicetileté války, kdy se zde tyto národnosti pohybovali.


Trochu budu oponovat
Nejedná o Angličana, ale o Skota, ovšem v tomto případě je to jedno.
Jde o skotského textilního odborníka, jenž byl prokazatelně v malém východočeském městečku Úpice jakožto zaměstnanec a
posléze ředitel jednoho ze závodu Oberländera. Jmenoval se John Cliff, a pocházel z Arbroath ve Skotsku.
Žil zde ve svazku manželském s Marií roz. Jenkins, s níž měl několik potomků. Ty zůstaly již zde, v tehdejší c.k. a posléze ČSR.
John Cliff, spolu se svou manželkou, jsou pohřbeni na místním hřbitově. Jejich hrob je umístěn mezi hroby a hrobky rodiny Oberländer a pomalu se rozpadá.
Žili v onom 19.st.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: váš názor na rodokmen

Příspěvekod Attanono » úte dub 18, 2017 19:12

O Angličana se jedná. Není to hrabství Louth v Irsku, ale hrabství Louth z východní Anglie.
http://www.imagehosting.cz/?v=czec00ypy.jpg .
Attanono
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 11, 2015 14:08
Bydliště: Přerov
Oblast pátrání: Okres Přerov, Kroměříž, Prostějov, Jaroměř


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků