kartotéka padlých za 1. sv. války

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

kartotéka padlých za 1. sv. války

Příspěvekod pazve » sob říj 17, 2015 18:16

na stránkách VÚA je kartotéka padlých za 1. sv. války řazená podle abecedy - třeba už to tady někdo oznamoval, ale já jsem to zjistil až dnes :shock:
Pavel
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: kartotéka padlých za 1. sv. války

Příspěvekod Míla » sob říj 17, 2015 21:08

Bohužel tam spousta padlých a ztracených schází. Asi těch , od kterých se nedochovaly doklady. Na pomnicích ve vesnicích jsou napsáni,ale v těchhle seznamech nejsou.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: kartotéka padlých za 1. sv. války

Příspěvekod Zora » sob říj 17, 2015 21:16

Mílo, ono se to tady už mockrát probíralo, hledat v těch seznamech, chce notnou dávku trpělivosti, nápadů....
jména jsou totiž často zkomolena a překládána - to podle toho v jaké jazykové mutaci se dostala na seznam.
Ve starších příspěvcích najedete popisy toho, jak se kdo dopátral ke správnému hledanému jménu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kartotéka padlých za 1. sv. války

Příspěvekod Míla » sob říj 17, 2015 21:29

Jo,jo, já vím, napsala jsem to jen proto, aby si někdo nový nedělal příliš iluze, že tam najde všechny padlé a ztracené. Já už to prošla snad 100x a našla tak 1% hledaných s použitím různých verzí jmen.Z toho,co jsou napsani na pomnicich v dědinách jsem našla tak 2 z 10.Prostě když se nedochovaly doklady, tak to neměli podle čeho do seznamu napsat.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: kartotéka padlých za 1. sv. války

Příspěvekod ozana » ned říj 18, 2015 6:55

víme o tom, když tam toho svého najdete s chybou např. v datu nebo místu narození napište jim - opraví to (třeba podle odkazu do matriky)
např. http://www.vuapraha.cz/soldier/5206784

a ještě tam nejsou všechny údaje, cituji:

Od 10. 2. 2015 jsou zde zveřejněny údaje k vojákům, kteří padli nebo zůstali nezvěstní v letech 1914 až 1915 (údaje za rok 1914 jsou již opravené, údaje za rok 1915 budou opravené do konce roku 2015)
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: kartotéka padlých za 1. sv. války

Příspěvekod Míla » ned říj 18, 2015 17:07

Díky za informace. Pořad ještě doufám, že tam něco přibude. Někteři jsou tam 2x.Mě hlavně mrzí, že tam schází hodně padlých z Frýdecka.ale asi se fakt někde
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: kartotéka padlých za 1. sv. války

Příspěvekod ozana » pon říj 19, 2015 7:33

i jednu duplicitu už jsem jim hlásil - odstranili ji
až to tam bude všechno porovnám to se jmény v publikaci Českoslovenští legionáři - rodáci a občané okresu Karviná
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků