chybějící jméno dítěte v zápise o narození (židovské náb.)

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

chybějící jméno dítěte v zápise o narození (židovské náb.)

Příspěvekod pazve » stř kvě 27, 2015 20:38

v matrice N, sign. 7583, 1868-1903, obec Lubná, na folii č. 096 chybí jméno narozeného dítěte židovských rodičů - důvod - pozdě nahlášeno (narozeno v červenci 1875), chybí i další obvyklé údaje - porodní bába, č. domu.
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

Re: chybějící jméno dítěte v zápise o narození (židovské náb

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát kvě 29, 2015 8:33

tak to byli poctiví zapisovatelé- jinak se s tím nepárali a klidně psali napřeskáčku- prostě jak se kdo ohlásil....
a jinak: píšete to jako poznatek nebo hledáte ty informace nebo jste je našel (v indexu?)?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: chybějící jméno dítěte v zápise o narození (židovské náb

Příspěvekod pazve » pát kvě 29, 2015 9:00

je to poznatek - našel jsem to mezi ostatními zápisy při prohlížení matriky, kterou jsem musel projít celou kvůli předkům ženy - index zde bohužel není.
ještě se omlouvám - nenapsal jsem, že to je matrika z SOA Zámrsk.
pazve
 
Příspěvky: 167
Registrován: pon srp 20, 2012 7:36
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí


Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků