Popření otcovství

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: Popření otcovství

Příspěvekod Dia_linn » stř dub 15, 2015 23:06

Zatím o otci vím jen to, že si Marii Kostkubovou bral jako vdovec ve věku 44 let, a to v červenci 1865 (jeho 1. žena, také Marie, zemřela v r. 1864 (svatba v r. 1856). Měli spolu minimálně více dětí, dvě jim zemřely velmi malé). V prosinci téhož roku, 1865, dle svého prohlášení odešel za obživou (ještě se mi trochu nepozdává, proč by holič v Rokycanech musel za obživou jinam...). V květnu 1866 se Marii narodila dcera (ta ale záhy zemřela). Poté přišel až v r. 1868 syn Josef. Antonínovy další osudy jsou mi zatím zahaleny tajemstvím...

...
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Popření otcovství

Příspěvekod Zora » stř dub 15, 2015 23:37

pořád se mně zdá, že popření otcovství bylo účelové...
holič mohl teoreticky jít za obživou, pokud se jako holič doma neuživil, ale on už nebyl nejmladší..., takže buď v profesi, nebo někam, kde se dalo vydělat....
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků