Pozůstalostní spis

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: Pozůstalostní spis

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát bře 20, 2015 18:05

aha- promiň, napsala jsem to zvesela
spisy se běžně uvádějí na délku reagálu/police, kterou zabírají (bez ohledu na jejich další rozměry)- takže na BĚŽNÉ metry- a já to napsala z legrace na běžné centimetry- pardon, jestli jsem Tě zavedla :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pozůstalostní spis

Příspěvekod galulois » ned kvě 10, 2015 9:45

Tímto mooooc děkuju Karolíně za tip. Včera jsme si na poště vyzvedli 62 stran pozůstalostního spisu prastrýce, který umřel za války u Orenburgu. Prohlášen za mrtvého 1917. Asi 20 stran o jeho dětech, poručnících - prostě román, až skoro detektivka a neuvěřitelně smutné čtení o nemajetné vdově se třemi dětmi, kriminální minulost jednoho výrostka a jeho odcestování za prací do Francie..... neskutečné. Děkujeme ještě jednou - Karolíno - máš to u nás!
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Pozůstalostní spis

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned kvě 10, 2015 11:58

To jsem moc ráda!
Ano, i mne to dojalo- hodně podobné čtení i u nás- o nemajetné vdově apod... a pak jsem hledala všechny ty lidi, tam uvedené a to byla taky dobrá detektivka :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pozůstalostní spis

Příspěvekod hercikovaz » pon led 11, 2016 23:11

Dobrý večer,
dohledal jste někdo tyto spisy i mimo Prahu? Vím, že Karolina psala, že to má být v příslušných Soka, ale u nás dnes vůbec nevěděli o čem mluvím? Zítra jdu na doporučení přímo na soud, tak jestli jste někdo pochodil tímto způsobem?
Hezký večer.
hercikovaz
 
Příspěvky: 123
Registrován: pon úno 16, 2015 17:49
Oblast pátrání: okolí Mladé Boleslavi a Chotovice

Předchozí

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků