Navsteva Olsanskeho hrbitova

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » pát dub 18, 2014 9:25

Dobrý den paní Mátlová, tak jsem zpět doma z Olšan. Mise byla úspěšná. Pan hrobník mně dovezl takovým golfovým vozítkem na místo. Hrob jsem konečně našla a dokonce velice zachovalý. Nicméně na náhrobním kameni nejsou napsaná jména mých předků , ale jiných osob se kterými byli pochováni společně. Hrob je celkem udržovaný, takže budu pátrat po dotyčných kteří tam chodí. Pan hrobník byl bezvadný, cestou zpátky mi udělal menší okružní jízdu po Olšanech i s výkladem. Všem doporučuji!!! POžádala jsem ho o nalezení i Vašeho místa, tj. 004/13/238 a snad se to podařilo. Nevěděl to předem takže to chvilku trvalo, ale našli jsme to. Tedy snad. Pořídila jsem Vám foto 2 sousedících hrobů,neb na obou se vyskytovalo stejné příjmení. Pošlete mi e-mail, kam Vám mohu fotografie zaslat. Stáhnu je z foťáku během víkendu až budu mít více času.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » pát dub 18, 2014 9:34

ještě poznámka, opravdu v "našem oddělení":-) jsou většinou čísla vytesána na čelním rámu u země. Jsou ale velmi špatně vidět. Pan hrobník vždy odstranil břečťan a plevel a křídou přejel po obrubníku aby zjistil číslo.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » pát dub 18, 2014 14:42

Vzkaz pro terminal a dalši. Během 14 dnu se chystam opět na zážitkovy vylet na Olšany do sektoru 5 a 7, tak kdyby někdo potřeboval foto, tak dejte vědět.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát dub 18, 2014 15:09

To terminal: Měla jsem cestu kolem dřív, než jsem předpokládala. Takže tyhle jsou z Braníka.
http://img24.eu/v-kkfrf48.jpg
http://img24.eu/v-1kqvu3vl.jpg
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Věra Mátlová » pát dub 18, 2014 16:32

No to je neuvěřitelný že pan hrobník je a) tak ochotný b) má takové znalosti, že ví, kde hledat! To jsem si vůbec neuměla představit, po shlédnutí několika bezútěšných hromádek bez obrubníků a celých břečťanem zarostlých jsem to vzdala bez boje.
Vladan89, díky moc - více v soukromých zprávách.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod terminal » sob dub 19, 2014 13:50

Karolíno, mockrát děkuji. Bohužel to nejsou "moji" Cihlářovi. Prateta Emilka se narodila někdy kolem r. 1907 (omlouvám se, toto jsem zapoměl napsat). O Josefovi neám žádné info.
Tedy pokud by měl někdo cestu na Olšany a čas, tak ještě jedny Cihlářovi by měli odpočívat zde:

část 007, oddělení 12, č.hrobu 401

A samozřejmě platí stále, pokud byste někdo zase potřeboval najít nějaké místo na hřbitově v SČ (tedy hlavně okr. Most, Louny, Chomutov, Teplice)
jsem vám k dispozici. Však se mi už pár přátel směje co jsem si to vypěstoval za úchylku (co jsem s tím naším koníčkem - genealogií začal) courat se po hřbitovech :)

Hezký den
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod She » pát kvě 09, 2014 10:06

Pokud by někdo potřeboval, bydlím dva bloky od Olšanského hřbitova, mohu tam zajít prakticky denně, klidně se na mě obracejte, nejlépe na mail: maru.racicka@post.cz, mohu nafotit, vyhledat, cokoliv... :)
She
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 09, 2014 10:03

Předchozí

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků