Navsteva Olsanskeho hrbitova

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » ned dub 13, 2014 22:27

Tak vazeni zacinam chapat co me vse jeste ceka. Dnes vybavena plankem a natesena jak najdo hrob prapra.... Dedecka a babicky ca 1830 jsem byla doslova v soku. Nic jsem nenasla, malem jsem umrela strachy kdyz vyletl kosak z brectanu protoze nikdo siroko daleko nikde. Vse zpustosene, vykradene ale atmosfera husta.je to ostuda jak ten hrbitov vypada. Musim najit nekoho kdo mi pomuze hrob vubec lokalizovat protoze temer vse je totalne v haji. Nachodila jsem x km, znaceni sekci ok, ale dale nic.jen cirkusaci, cikani arabove maji hrobky a hroby sice kycovite ale udrzovane. O cem to svedci?dobrou.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned dub 13, 2014 22:52

A co máte za údaje? Sekci a číslo hrobu? A máte to od hřbitovní správy? Nebo odsuď: http://212.47.2.130:8080/mpo_sphw/sphm.do ?

(jinak souhlasím s tím, že atmosféru to má- je tam tma i za slunečného dne, pod těmi starými stromy a čísla nikde....a ano hroby "světských" jsou nejudržovanější)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » ned dub 13, 2014 23:38

Jojo, vybavila jsem se vsim moznym z webu hrbitovy.cz ale ta stara cast sektor Iv je opravdu v dezolatnim stavu. Hned za zdi obch. Centra Flora. Dnes bohuzel tam nikdo moc nefungoval tak to musim vykomunikovat na vsedni dsen, aby me dovesli ke konkretnimu mistu protoze je to des bes. Asi si musim opatrt pote zahradnicke nuzky a vystrihat vubec nahobni kamen pokud neni znicen. Ostuda CR- nejvetsi a nejvyznamnejsi hrbitov v republice by mel byt vyhlasen kulturni pamatkou a magistrat by mel prispivat alespon na ochranu a zahradnika. Kdyby byla snaha tak by dohledali i potomky. Takovych jako ja kteri nevedi ze jejich potomci zde maji hroby ci dokonce hrobky bude mnoho. K zamysleni pro vsechny.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » ned dub 13, 2014 23:40

Tedy pardon ne potomky ale predky, ale tak jsem se rozcilila..
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » ned dub 13, 2014 23:49

Ale vzdyt jsem to napsala spravne!sorry
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon dub 14, 2014 6:52

Nerozčilujte se. Nic není tak černobílé. (Doba, kdy za nás všechno rozhodl a udělal někdo jiný byla sice pohodlná, ale co si dneska neuděláte, to nemáte.)

Můj pradědeček je pohřbený na žid. hřbitově. Ve společném hrobě, domnívám se, že se dvěma dalšími, co zemřeli v nemocnici ve stejné době. Ž. obec se o hrob nepostarala jinak, než že navršili hromadu hlíny. Mám fotku toho břečťanem zarostlého kopečku. Přes 70 let rodina nevěděla, kde ten hrob je. Taky jsme se nestarali.
A jsem ráda, že vůbec hrob ještě je. Není to jen o špatné správě města a věcí lidských, ale i o nás samotných.

K hrobu Vás hřbitovní správa nedovede- prostě Vám dají plánek a v něm křížek- ale bude o trochu přesnější.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Zora » pon dub 14, 2014 7:21

Genealogie je o trpělivosti, úctě k předkům a strašné spoustě potřebného času......
Ani my, žijící v této době, asi příliš nedbáme o administrativu spojenou s hroby...
Kdo z nás hlásí třeba uložení urny na hrob, do hrobu, přitom je to povinnost majitele hrobu.
Je snadné hledat chyby, je velice těžké je sama nedělat, ještě těžší je napravovat.
Hrob po čase najdete a rozhodně už teď máte důvod, (pochovaní předci), proč alespoň z části pomoci se základní úpravou.
Je na co se těšit. I to jsou radosti genealoga. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » pon dub 14, 2014 23:39

Dekuji za zpravy.co pisete naprosto chapu a sohlasim, jen je s podivem jak se cerpaly a cerpaji penize z evropskych fondu na kraviny a na toto se prilis nemysli.nicmene na olasnech jen moc prijemna pani Majova, ktera me s patranim pomuze. Kdo tuo cast hribova ci ty strasi videl osobne, je to k placi. I kdyz se podari hrobku najit tak bych tam rozhodne jednou lezet nechtela:(
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod terminal » stř dub 16, 2014 8:37

Přeji hezký den přátelé...
Zkoušel jsem na adrese (co uvádí výše Karolína) najít sestru mého dědečka s manželem. Nicméně aplikace mi našla dvě shody. A to na zde zmíněném hřbitově Olšany a na hřbitově Bráník. Pokud by se našla dobrá duše, která to má blízko k zmíněným hřbitovům a čas mi ty hroby nafotit?
Jde o
Josefa Cihláře a Emilii Cihlářovou

podle app. na Olšanech by měli mít hrob: část 007, oddělení 12, č.hrobu 401
a na Bráníku : oddělení 12 č.hrobu 43

Děkuji ...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř dub 16, 2014 9:14

No, jestli Vám bude stačit Braník příští týden, tak to mám z Modřan kousek. A když se nikdo neozve, mohla bych časem i ty Olšany.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod terminal » stř dub 16, 2014 14:46

Karolina: Jé děkuji... To byste byla zlatá. Určitě to stačí. Já se do prahy dostanu až kdoví kdy. :-)
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » stř dub 16, 2014 20:14

No, ja mam rande s udrzbarem Olsan v patek rano kde budeme hledat hroby v te hodne stare casti.mam toho vice tak neslibuji ze stihnu i vas, ale vyhledove do mesice ca urcite vyrazim s dcerou, ktera foti a vse po lokalizaci nafotim.opravdu neslibuji na stopro, ale prosim poslete mi jeste presne udaje na muj mail vladan89@seznam.cz.
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Věra Mátlová » stř dub 16, 2014 23:21

To rande máte tento pátek? Já totiž ve stejných místech (oddíl IV, oddělení 13, hrob 238) hledám ty "moje" a po prvním pokusu jsem to raději vzdala - zkušenosti totožné s těmi vašimi, tak bych toho údržbáře s vámi taky zneužila....
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Vladan89 » čtv dub 17, 2014 22:07

Tak jsem si to zapsala ja mam odd. 9 az 11 tak to by mohlo byt blizko, ale vubec nevim co me zitra ceka! Jdu tam v 9 a pan hlasil ze ma v 10.30 svacinu. Tak opravdu nevim jak to vse bude probihat. Ozvu se vam s zazitky!
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Navsteva Olsanskeho hrbitova

Příspěvekod Věra Mátlová » čtv dub 17, 2014 22:35

Asi znáte publikaci žižkovského pátera Szabo, je to několikadílný detailní průvodce po hřbitově s fotkami a jednotlivé části jdou v pdf i v jeho farním časopisu Prokopské listy http://www.farnost-zizkov.cz/?id_rubrika=53. Nevím jestli už je tam i vaše 9.a 11. oddělení, to moje IV. bylo na řadě koncem roku 2011, pak byly asi další.
Taky asi máte toho Krameriova průvodce z roku1886, tam je seznam všech hrobů. Prý jsou čísla hrobů (na některých odděleních) vytesána na čelním rámu u země - ale když vidím ty fotky, tak nevím jak bych je hledala. Taky nevím jestli v tom číslování byl nějaký systém - asi ne, prostě kdo byl právě na řadě dostal další číslo bez ohledu na to, které místo si vybral.
Tak držím palce a těším se na vaše poznatky !!!
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Další

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků