kontakt rodině - povzbuzení pro ostatní

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Re: kontakt rodině - povzbuzení pro ostatní

Příspěvekod máculka » stř dub 09, 2014 17:46

moravecm - to je dobře, jen neváhejte:-) A dejte pak vědět!
romca95 - to je parádní příběh.
Mě nedávno má objevená příbuzná poslala svatební fotografii jedné z jejích tet. Tu fotku mámé také ale o jedné paní jsme nevěděli, kdo to je. Příbuzná mi upřesnila, že je to sestra prapradědy o kterém se v naší části rodiny tradovalo že je nalezenec. Takové podivné náhody, jedna část ví, druhá ne :-)
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: kontakt rodině - povzbuzení pro ostatní

Příspěvekod betelgeuze » úte črc 22, 2014 15:36

Já kontaktoval asi deset lidí, ale nikdo se neozval mně :-( Stále čekám a uvažuju, že si udělám výlet po republice a všechny je navštívím.
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: kontakt rodině - povzbuzení pro ostatní

Příspěvekod Zora » úte črc 22, 2014 15:50

já jsem se ale našla :-((( Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kontakt rodině - povzbuzení pro ostatní

Příspěvekod betelgeuze » stř črc 23, 2014 10:05

vy jste jedna ze dvou výjimek, Zoro
betelgeuze
 
Příspěvky: 191
Registrován: pon bře 17, 2014 18:24
Oblast pátrání: Kostelec nad Černými lesy, Hradešín, Slaný, Krušovice, Ryšín, Řevničov, Řisuty, Pchery, Plzeň a okolí (Plzeň-jih) - Soběsuky, Dvorec, Vrčeň, Měrčín, Přešín, Sedliště, Ejpovice; Podbořany, Brno, Rosice, Bošáca (Slovensko), Uherské Hradiště, Chylice u Ostrožské Nové vsi, Seč u Chrudimi, Hlína (u Chrudimi) Trhová Kamenice, Všenory, Dobřichovice, Okrouhlo, Liběř, Černolice, Příbram, Vídeň

Re: kontakt rodině - povzbuzení pro ostatní

Příspěvekod romcab95 » sob srp 30, 2014 13:04

Mám pokračování ke svému minulému příspěvku. Nedávno konečně došlo na setkání s mou pratetou. Domluvila jsem si s ní návštěvu. Nejdříve jsem z toho měla strach, nevěděla jsem, co si s ní vlastně budu povídat a podobně. Jakmila jsem vylezla auta před jejím domem, strach ze mě spadl. Zjistila jsem, že je to moc milá paní, které je snad i líto, že své neteře a synovce již dlouho neviděla. Její první slova zněly: "Jsi celá maminka". V tu chvíli jsem byla tak dojatá, že jsem musela zadržovat slzy. Poznala jsem dům, ve kterém vyrůstal můj děda a konečně mám i několik fotek. Nakonec jsme si už normálně povídali o tom, jak žije má rodina a podobně. Co se týče informací k rodokmenu, dál mě příliš neposunula, ale o jednu generaci dál jsem se přece jen dostala a nakonec i díky tomu jednu větev rozpracovala až někdy do 17. století.
Kdo je v podobné situaci, a váha, zda navštívit třeba své ztracené příbuzné nebo přátele svých rodičů či prarodičů ve snaze něco se o nich dozvědět, rozhodně neváhejte.
romcab95
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát led 31, 2014 18:53

Předchozí

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků