Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?

Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod doukar » stř úno 05, 2014 17:21

Při pročítání diskuse na fóru Okounovi mne zaujal příspěvek, ve kterém Zara upozornila na digitalizované soupisy poddaných z 17. století z Rakovnicka a Křivoklátska a to na stránkách, kde bych je těžko hledal, totiž SOA Třeboň. Jak jsem následně zjistil, v druhé polovině 17. století měl panství v zástavě Ferdinand, hrabě, později kníže ze Schwarzenbergu a soupisy se zachovaly v Schwarzenberské ústřední kanceláři v Hluboké nad Vltavou. Já byl nadšený, protože jsem v nich našel pokračování jedné větve mnou zjištěných předků z obce Kalubice.
Protože tato informace by mohla pomoci i jiným, dávám odkaz sem.
http://digi.ceskearchivy.cz/DA?lang=cs& ... B&id=50058
doukar
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 06, 2014 11:18

Re: Soupisypoddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 05, 2014 19:07

to je prima!
myslím, že by se to mohlo hodit jinému tazateli- zrovna dneska jsem to taky zjišťovala...
viewtopic.php?f=16&t=12853&p=60696#p60696
Je to malinko jiný soupis- ale to je, myslím, jedno. Hlavně že je.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupisypoddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod hnilickova » čtv úno 06, 2014 8:50

... pro rozšíření na stránkách SOA Třeboň jsou digitalizované soupisy poddaných panství Cítoliby, Nový Hrad, Postoloprty, Lipno a Vršovice (okr., Louny), Lovosice (okr. Most), Toužetín a Mšec (Slánsko). Patřilo to Schwarzenberkům (nevím jestli vše), tak je to v Třeboni. Zdraví H.
hnilickova
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv lis 07, 2013 10:01

.

Příspěvekod Appian » čtv říj 29, 2015 5:15

.
Naposledy upravil Appian dne úte pro 29, 2015 0:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv říj 29, 2015 6:26

Křivoklát snad zde
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/50058
(schovaný v přehledu pod řádkem SOA Třeboň- oddělení Č. Krumlov)
Křivoklát mi vyjel i ve vyhledávání- zadala jsem, že se mají vyhledávat Soupisy poddaných a do "Místa" Křivoklát a vypadl celý seznam....

Rakovník jsem nenašla :-( Je vlastně součástí toho Křivoklátska, ale je ve smyslu, že obce pantví Křivoklát jsou ze čtyř okresů: Beroun, Kladno, Rakovník, Rokycany

--------------------
Název a časový rozsah fondu Schwarzenberská ústřední kancelář Hluboká nad Vltavou, 1525–1940
Soupisy vedené pro lokality:
Běleč, Branov, Bratronice, Broumy, Častonice, Čilá, Hlohovice, Hlohovičky, Horní Bezděkov, Hradiště, Hracholusky, Hředle, Hudlice, Hvozd, Chyňava, Kalubice, Kněževes, Krupá, Krušovice, Křivoklát, Lány, Lašovice, Lhota, Lišany, Lubná, Lužná, Malinová, Městečko, Milostín, Mutějovice, Nesuchyně, Nezabudice, Otročiněves, Panoší Újezd, Pavlíkov, Povlčín, Příčina, Pustověty, Račice, Roztoky, Ruda, Ryšín, Řevničov, Skryje, Stará Huť, Svatá, Sýkořice, Třtice, Týřovice, Újezd nad Zbečnem, Újezdec, Vašírov, Velká Buková, Zbečno
Současný okres (okresy) Beroun, Kladno, Rakovník, Rokycany
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

.

Příspěvekod Appian » pát říj 30, 2015 2:43

.
Naposledy upravil Appian dne úte pro 29, 2015 1:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát říj 30, 2015 7:58

Panství moc po okresech nebyla .-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Věra Mátlová » pát říj 30, 2015 19:21

No kolikrát jedna ves měla víc pánů a ti navíc své podíly často prodávali (třeba Liboc 1/2 břevnovští benediktini a 1/2 nejvyšší purkrabství nebo Lidice 1/2 svatovítská kapitula a 1/2 Kolovratové, a kapitula tu svoji půlku v r.1713 kolovratským dědicům prodala, takže materiály se dnes nachází v archivu toskánských velkostatků....) - takže je potřeba vědět kdo v které době pod kterou vrchnost patřil.
Co se týče přímo Rakovníka (KÁJO) - obyvatelé královských měst byli poddaní komoře, ale bohužel ani ve Staré manipulaci kde jsou materiály České komory resp. České dvorské kanceláře - jsem Rakovník nenašla. A že bych hotaky sakra potřebovala - pořád nevím kdy a odkud tam ti moji přišli.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát říj 30, 2015 20:09

A co Svobodnik Jirik? Ten má podle mne Starou manipulaci přečtenou zleva doprava- ten o Rakovníku neví?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Věra Mátlová » pát říj 30, 2015 20:19

No, asi mu písnu do SZ. Nehledáš tam ty své Jehudim? Je toho tam dost, ale jen jsem je v inventáři zběžně projela.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát říj 30, 2015 20:56

Ne ne, na Rakovnicku nelovim. Nejblíž lovim t.č. mlynáře kolem Kladna. A oni ještě mění příjmení- aby to nebylo snadné....
Ti moji Jehudim jsou od Pejřimova. Tam, jak není to krematorium. Vesnice Vlásenice-Drbohlavy. Poslední nalezený je narozený 1813, podslední pojmenovaný bez data je cca 1750....Myslíš, že i mně by Stará Manipulace pomohla?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Dika » pát říj 30, 2015 21:26

Karolina Vernerova píše:Ne ne, na Rakovnicku nelovim. Nejblíž lovim t.č. mlynáře kolem Kladna. A oni ještě mění příjmení- aby to nebylo snadné....
Ti moji Jehudim jsou od Pejřimova. Tam, jak není to krematorium. Vesnice Vlásenice-Drbohlavy. Poslední nalezený je narozený 1813, podslední pojmenovaný bez data je cca 1750....Myslíš, že i mně by Stará Manipulace pomohla?


I tomto seznamu si možná zalovíte. Zasahuje i do Kladenského okresu a obce sousedí s vaším polem působnosti.
Dika
 
Příspěvky: 477
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Věra Mátlová » pát říj 30, 2015 21:33

No asi jo, ale nejdřív to bude chtít tu nalejvárnu od Jiříka - jinak je to střelba pánubohu do oken. Jinak Soupisy Židů (fond NA 292) předpokládám jsi už prošla - v rejstříku tam Vlásenice jsou, tak tam k nim něco bude.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát říj 30, 2015 21:39

No to jo, tam už jsem byla. U těch židů to tak pěkně směřuje k tomu, že mají jednoho praotce a když už víš jeho jméno, tak chybí ta matrika/soupis židů kde by se to propojilo.... díky každopádně za morální podporu....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupisy poddaných Křivoklátsko a Rakovnicko

Příspěvekod Věra Mátlová » pát říj 30, 2015 21:48

Nezoufej, zkusíme toho Jiříka, třeba poradí. Já jsem si jednou i předplatila jednorázový přístup do nějaké databáze spolku pro dějiny Židů - možná bych to někde ještě našla - ale stejně jsem tam nic nenašla.
Jaké mlynáře lovíš? Já teď Kladensko taky probírám, tak kdybych někde narazila ...
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Další

Zpět na Vlastní poznatky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků