Holčičí a klučičí matrika

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Holčičí a klučičí matrika

Příspěvekod Zora » pon lis 19, 2012 19:03

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=160

Hledám předka s předpokládaným datem narození 1719, proto jsem začala od konce matrikÿ N.
Čtu velice špatně, ale já fakt vidím samé holky.

Buď se tedy rodily samé holky, nebo pan farář pečlivě odděloval pohlaví i v matrice narozených. :D


Nedalo mně to -

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=80

zde část chlapecká. Nevím, co k tomu pana faráře vedlo, ale mně tedy uspořil hodně listů prohlížení. :) :roll:
Jen nevím, kam zapisoval dvojčata kluk - holka :shock:
PS - pokud je to běžný jev, omlouvám se, já se s tím ještě nesetkala
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Holčičí a klučičí matrika

Příspěvekod zrnka písku » pon lis 19, 2012 23:55

Vzpomněla jsem si, jak jsem poprvé narazila na matriku, kde byly na stránkách samé svobodné matky a já si říkala, co to bylo za divnou ves :-D
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Holčičí a klučičí matrika

Příspěvekod PomněnkaPrvní » sob led 25, 2014 22:16

Díky, ráda se od srdce zasměju a díky příspěvkům v tomto tématu se mi to krásně povedlo :) :)
Sama jsem se s tím ještě nikdy nesetkala, ale těším se, snad budu mít to štěstí i já :)
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Holčičí a klučičí matrika

Příspěvekod ota » ned led 26, 2014 6:53

To já narazila na Index k matrice, který byl abecedně řazen podle křestních jmen To jsem si tedy mákla. Naštěstí to bylo jen jednou. :-)
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků