polsko-německé názvy obcí a měst v současném Polsku

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

polsko-německé názvy obcí a měst v současném Polsku

Příspěvekod Ewka » sob srp 04, 2012 12:34

Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: polsko-německé názvy obcí a měst v současném Polsku

Příspěvekod Milan Wölfl » sob srp 04, 2012 12:55

Šikovný přehled :-)
Vlastním vojenskou knížku vojáka z 9. pancéřové divize, 102. Infanterie regimentu, sídlem v kasárna Sankt Pölten (Österreich), tedy divize, která se účastnila obsazení Sudet a Protektorátu, posléze i byla jednou z prvních při dobývání Polska. Kdysi jsem si řekl, že jeho cestu zmapuji a zjistím, co se stalo... Narazil jsem u již neexistujících vesniček a "německého" (spíše rakouského :-)) překladu jejich názvů.
Voják totiž byl raněn (podle zmínky v jednom dopisu) asi střepinou granátu, nevím ale kde... a s mou povahou mi to nedá, hledám hledám a teď už snad i najdu :-)
...to je jen ukázka, k čemu všemu se genealogické pomůčky můžou hodit...
Děkuji ;-)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: polsko-německé názvy obcí a měst v současném Polsku

Příspěvekod Marcelinus » úte říj 22, 2013 19:19

Skuste kartenmeister.com
Uživatelský avatar
Marcelinus
 
Příspěvky: 67
Registrován: pát zář 21, 2012 14:21
Bydliště: Norimberk
Oblast pátrání: Plumlov, Bohuslavice nad Vláří, Štítná nad Vláří, Vrbětice, Dolné Váhovce (SR), Kolárovice (SR), Beluša (SR), Rajecká Lesná (SR), Ladce (SR)


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník