Bordovice, Lichnov seznam emigrantů 1860-1914

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Re: Bordovice, Lichnov seznam emigrantů 1860-1914

Příspěvekod Zdenek » ned čer 24, 2012 19:12

Dobrý den,
to mě zajímá. Kde se něco takového dá najít? Potřeboval bych vypátrat nějaký seznam z Frenštátu pod Radhoštěm. Tetičky mé babičky :D :D , to zní blbě, prapratety v době mezi válkami odjely do Ameriky, a od té doby od nich přišel jen jeden dopis a ten se dávno ztratil. Tak kdyby byl takový nějaký seznam z Frenštátu, tak by moje srdce zaplesalo. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Bordovice, Lichnov seznam emigrantů 1860-1914

Příspěvekod bursica.d » ned čer 24, 2012 21:09

Zdenek píše:Dobrý den,
to mě zajímá. Kde se něco takového dá najít? Potřeboval bych vypátrat nějaký seznam z Frenštátu pod Radhoštěm. Tetičky mé babičky :D :D , to zní blbě, prapratety v době mezi válkami odjely do Ameriky, a od té doby od nich přišel jen jeden dopis a ten se dávno ztratil. Tak kdyby byl takový nějaký seznam z Frenštátu, tak by moje srdce zaplesalo. :wink:

Jestliže Vaši předkové vypluli z Brém, tak by jste je mohl najít zde :http://www.passagierlisten.de/
Vyhledání je možné podle zůných kritérií, mezi jinými také podle příjmení a bydliště.
V jejich hledání pak můžete pokračovat zde :http://www.ellisisland.org/
Pro vyhledávání je nabízena bezplatná registrace a tímtaké přístup k mnoha zajímavým dokladům.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Re: Bordovice, Lichnov seznam emigrantů 1860-1914

Příspěvekod Claricia » pon čer 25, 2012 7:03

Zdenku, tak zrovna Frenštát tohle má poměrně dobře zmapované. V tamním muzeu je fond věnovaný vystěhovalectví, existuje o něm i diplomová práce a taky knížka Tam za mořem: vystěhovalectví z Frenštátska do Ameriky ve 2. polovině 19. století (je to katalog výstavy, která ve Frenštátě byla v roce 2006).

Případně třeba tady - Emigration to Texas from the Mistek District
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků