kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Dana Schubertová » sob úno 14, 2015 18:21

Není někde chyba? Nejde to otevřít - spíše nenalezeno.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod alenas » sob úno 14, 2015 18:35

Dana Schubertová píše:Není někde chyba? Nejde to otevřít - spíše nenalezeno.


Zdravím -
https://www.stsg.de
a postupně se proklikat k požadovanému .................... https://www.stsg.de/cms/bautzen/totenbuch/db
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Dana Schubertová » ned úno 15, 2015 15:10

Děkuji za radu, povedlo se. Bohužel s žádným kladným výsledkem. Můj manžel měl dva strýce, kteří odešli do války. Jeden padl - toho jsem dohledala, ale druhý nikde není. Nevrátil se a rodina se prý ani nikdy nepídila po tom, co se s ním stalo. Byli rádi, že mohli zůstat a nebyli odsunuti. O tomto druhém strýci se mi zatím nikde nepodařilo dohledat, co se s ním stalo. Mohl padnout - databáze zatím není celá zpracována, nebo padl do zajetí a zemřel někde v Rusku - a to se nikdy nedozvíme, nebo zůstal naživu a domů se raději nevrátil. Bohužel, nikdo už z této větve nežije. Znám to jen zprostředkovaně. Ještě jednou díky :-)
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned úno 15, 2015 15:16

promiňte, je-li to nejapné: psala jste do VHU, aby zkusili hledat jeho kmenový list?
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Dana Schubertová » ned úno 15, 2015 15:48

Zatím ne, protože se stěhovali. Čekám až otevřou. Navíc to mám kapku komplikované. Ten starší bude ještě v evidenci československé armády ale ten druhý už byl odveden rovnou do německé armády - byli to Němci ze Sudet. Jsem sama zvědavá, ale chci opravdu počkat až začnou fungovat a to, pokud mám dobré informace, bude až na podzim.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned úno 15, 2015 15:52

tak držím palce....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Dana Schubertová » ned úno 15, 2015 16:01

Děkuji. Hezký zbytek dne.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Zora » ned úno 15, 2015 16:03

Zkusila jste na německých webech hledat jeho jméno a příjmení? někdy se stávají náhody..., může třeba jít jen o vzpomínky kamarádů nebo spolubojovníků.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod Dana Schubertová » ned úno 15, 2015 16:26

Dostala jsem se jen na web, kde hledáte hroby padlých německých vojáků za 2. světové války. Jinak vždy, když někde objevím odkaz, např. kniha zemřelých speciální zařazení Německo ..., tak zkusím hledat. Pokud mi dáte typ, budu jen ráda. Od prosince jsem zase zaměstnaná, takže na rodokmen mi zbývá málo času a je to nárazově. Přesto moc děkuji za typ. Přeji hezký zbytek dne.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: kniha zemřelých speciální zařazení Německo

Příspěvekod czluny » ned úno 15, 2015 18:42

Nam nasli pradedu na volksbund.de poslali dokonce i takovy glejt (stranka z knihy mrtvych) s mistem a datem umrti. Myslim, ze kdyz jsme ho hledali poprve tak tam nebyl. Zaregistrovali jsme se tam a po nejake dobe ho tam doplnili (ale uz si moc nepamatuji jestli to bylo presne takto)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 3 návštevníků