Profesionální genealog v Německu (Sasku)

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Profesionální genealog v Německu (Sasku)

Příspěvekod hanucha » sob zář 03, 2011 0:06

Snazila jsem se dopatrat jak je to s matrikama v Nemecku a z archivu v Drazdanech mi napsali, ze matriky tech obci co hledam (Goerlitz, Wermsdorf) jsou stale ulozene v tech obcich a ne tak jak u nas ve statnich archivech. Sice jsem na ruznych ceskych forech vycetla neco uplne jineho, ale tak snad v archivu vedi, co pisou :?
Takze jak jsem si puvodne myslela, ze budu i v tom Nemecku patrat sama, tak vzhledem k tomu, ze moji predci byli vojaci, tudiz se casto stehovali, tak na to nemam bohuzel cas :-(

Proto jsem se rozhodla, ze se obratim na nejakeho profesionalniho genealoga, ale na netu jsem nasla dva, oba kdoviodkud ze zapadni casti Nemecka, ja bych nejradsi nekoho primo ze Saska. Nemate nekdo zkusenost pripadne odkaz, kde bych mohla nekoho vhodneho najit??? Pripadne pokud byste se toho nekdo chtel ujmout, tak se nebranim ;-)

Nejdriv se potrebuji dostat do matriky narozenych v Goerlitzi, rok 1804, matka pochazi z nedaleka (ovsem obec jsem nikde nenasla), otec kdoviodkud, byl vojak :-(
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Příspěvekod artepa » sob zář 03, 2011 18:51

Na facebooku existuje "skupina" Čechů a Slováků žijících v Drážďanech. Možná by někdo z nich mohl poradit nebo i pomoc:-)
http://www.facebook.com/Drazdany; www.Drazdany.biz
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Profesionální genealog v Německu (Sasku)

Příspěvekod Houba77 » pát pro 14, 2012 21:25

Houba77
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 31, 2010 2:24


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků