Vyhledávání předků on-line

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Vyhledávání předků on-line

Příspěvekod Dr. Taby » čtv srp 03, 2006 10:58

Chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo nějaký svůj oblíbený vyhledávač předků (něco jako http://www.familysearch.org a jestli už se někomu podařilo něco najít.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Lyra » čtv srp 03, 2006 19:32

Familysearch jsem krátce testovala, ale přijde mi, že je jen pro Amíky, stejně jako většina podobných vyhledávačů. My obyčejní čeští smrtelníci tam asi nikoho nenajdeme, pokud tam náhodou neinzerují potomci nějakého našeho vzdáleného příbuzného, který kdysi v dávné minulosti emigroval do zahraničí.

Občas nakouknu na www.rootsweb.com, ale spíš jen tak pro zajímavost, než že bych očekávala nějaké závratné výsledky. Je až udivující, na kolik českých jmen člověk za velkou louží narazí.
Uživatelský avatar
Lyra
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte srp 01, 2006 17:44
Bydliště: Mor. Budějovice

Příspěvekod Lepus » čtv srp 03, 2006 20:28

Zkuste se podívat i na Ellis Island Passenger Arrivals. Jsou to seznamy imigrantů do USA, našel jsem tam nějaké příbuzné. Pro podrobnější ukázky chtějí registraci, ale není složitá.
Lepus
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon črc 31, 2006 16:42
Bydliště: Červenka

Já jsem našel

Příspěvekod Aetius » pon srp 07, 2006 18:06

Na http://www.familysearch.org se mi podařilo najít část rodu Vilímků, kteří odešli od Divišova do Vídně.
Konkretně Františka Vilímka narozeného v roce 1846 v Brtnici.
Jeho potomek Manfréd P. Wilimek dal na ty stránky část rodu co věděl a já si to jen připojil ke svému rozrodu :D.
Bez toho bych to asi těžko zjistil.
Uživatelský avatar
Aetius
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob srp 05, 2006 13:14
Bydliště: Vlašim


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků