Online databáze hřbitovy Boskovicko

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Online databáze hřbitovy Boskovicko

Příspěvekod kace » ned úno 15, 2015 1:36

Na stránkách http://www.hrbitovycr.cz/vyhledavani.html lze dohledat pochované na hřbitovech v oblasti Boskovicka. Zatím je zadáno/nafoceno zřejmě jen pro hřbitov Boskovice, mělo by časem být až 53 okolních hřbitovů.
Jistou výhodou je, že jsou tam zveřejněni i zemřelí, kteří nejsou napsáni na náhrobku (použita je databáze správce hřbitova).
Je to v rámci nějakého dotačního projektu EU, zahrnovalo i nové orientační cedule s popisy a knihu o zdejších hřbitovech.

Jedině mne poněkud zaráží vysoká cena projektu - 4 mil. Kč, což mi přijde velmi drahé. Troufám si říct, že i kdybych byl královsky zaplacen, tak bych celé zvládl za méně polovinu...
kace
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 22, 2013 1:23
Bydliště: Boskovice

Re: Online databáze hřbitovy Boskovicko

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned úno 15, 2015 8:29

jen povzdech, ne k Vám, ale k tomu, že se jedna věc dělá deseti projektama a každý má vlastní tým.... a souhlasím s Vámi, že ten plat bych brala!
jak by bylo super, kdyby ta jména byla na jednom místě- ale to by byl asi malý byznys....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Online databáze hřbitovy Boskovicko

Příspěvekod Terra » ned úno 15, 2015 14:32

Nějak mi to vyhledávání nefunguje.
Terra
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob kvě 25, 2013 20:18
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Blanensko

Re: Online databáze hřbitovy Boskovicko

Příspěvekod karels » ned úno 15, 2015 17:46

Terra píše:Nějak mi to vyhledávání nefunguje.

Zkoušel jsem to jen trochu, měl bych dost připomínek, ale zde to nemá cenu. Ale vyžaduje to např. první písmenko velké (např. v té jediné nápovědě by mělo být N*).
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Online databáze hřbitovy Boskovicko

Příspěvekod Terra » ned úno 15, 2015 19:31

Aha už vím, nezaškrtla jsem to příslušné políčko.
Terra
 
Příspěvky: 80
Registrován: sob kvě 25, 2013 20:18
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Blanensko

Re: Online databáze hřbitovy Boskovicko

Příspěvekod kace » pát bře 15, 2019 13:39

Tak ten projekt na konci roku 2018 zřejmě odpískali. Web přestal fungovat a nezaplatili ani doménu, kterou si mezitím již zaregistroval nějaký spekulant.
Prostě klasický přístup - shrábnout nemalou dotaci, nechat běžet minimální dobu co byla podmínkou (zřejmě 4 roky) a pak je jim jedno...
V lednu jsem provozovateli poslal emailem dotaz a ani se neobtěžovali odpovědět.
kace
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 22, 2013 1:23
Bydliště: Boskovice


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků