zamyšlení pro genealogy

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

zamyšlení pro genealogy

Příspěvekod hozacwa » pát led 23, 2015 7:25

odkaz na zajímavá historická zjištění; přednost se dává zpravidla pátrání v rodu po otci, ale větší jistota může být po matce:

http://www.lidovky.cz/kraluv-genom-proz ... n_veda_ape

a potom věřte oficiálnímu dějepisu. jak praví klasik - matka je vždy jistá :-)
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: zamyšlení pro genealogy

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát led 23, 2015 7:54

jo Richard! a třetí :-)

no to je kacířská myšlenka, fakt je, že pátrání kolem 1720, kde se plácám už nějakou dobu, a nemůžu najít rodiče, by snad fakt bylo jednodušší před DNA databanku :-)
matky jsou už úplně nedohledatelné, zvlášť v kraji kolem Turnova (kde se nás evidentně plácá víc)- neb tam v každé vesnici žije stejná skvadra rodin- stejná příjmení v matrikách kolem 1720 jsou tam i dnes (mám tam upovídanou tetu), takže nějaká ta DNA stopa a přebytečné peníze na anylýzu a na nahrání celé vesnice do databáze by se šikly....
jen mne napadá, zda bych k v tomto kraji nedostala jen jasnou stopu, že všichni jsou příbuzní se všema.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: zamyšlení pro genealogy

Příspěvekod hozacwa » úte led 27, 2015 12:30

právě to jsem měl svou "kacířskou" myšlenkou na mysli - viz řada článků na internetu v poslední době :-)
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: zamyšlení pro genealogy

Příspěvekod PetrVod » stř pro 30, 2015 16:35

Také zajímavý článek o pohledu na genealogii: http://qz.com/557639/everyone-on-earth- ... ur-cousin/
PetrVod
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 08, 2014 22:14


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků