Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod reta » pon lis 02, 2015 21:59

No právě, když se mi to ptá jeli to skutečně mé pravé jméno a já nemám důvod si vymýšlet... :D
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod Peters » sob lis 07, 2015 12:54

layosh1 píše:Nedávno jsme udělali aktualizaci stránek, už je tam přes 212 000 osob a téměř 1200 nalezených shod!
Hm, teď je tam 237215 včetně 24693 mých, tedy bez nich 212522, to to moc nepřibývá. A tedy bohužel ze 136 nalezených žádná skutečná shoda, to by mě zajímalo, kde se ty shody berou a jak vlastně funguje ten algoritmus, když nabízí úplné nesmysly i přes skóre 80 %.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » sob lis 07, 2015 13:39

Peters píše:
layosh1 píše:Nedávno jsme udělali aktualizaci stránek, už je tam přes 212 000 osob a téměř 1200 nalezených shod!
Hm, teď je tam 237215 včetně 24693 mých, tedy bez nich 212522, to to moc nepřibývá. A tedy bohužel ze 136 nalezených žádná skutečná shoda, to by mě zajímalo, kde se ty shody berou a jak vlastně funguje ten algoritmus, když nabízí úplné nesmysly i přes skóre 80 %.


Tak to je skvělé, díky za to! Bohužel panuje poměrně nedůvěra (což chápu) svěřovat někam svoje těžce nalezené předky - proto jsme odhalili na stránkách i své osoby, aby web nepůsobil tak anonymně - dá se s námi domluvit a zajít třeba na pivo ():-) Snažili jsme se oslovit spousty lidí, kteří mají na webu prezentované své rodokmeny, někteří se přidali, někteří ne. Hledáme cesty jak přilákat další, kteří by byli ochotni porovnávat svoje nálezy s ostatními. Pokud máte kdokoli tip budeme vděčni. :-)

Jinak algoritmus porovnávání je zjednodušeně popsán tady:
http://www.gedmatch.info/cs/homepage/help#FAQ1
Průběžně se snažíme nastavit váhy jednotlivých kritérií tak, aby nalezené shody odpovídaly realitě, bohužel stále je to poměrně malý vzorek navíc každý si vše eviduje trochu jinak, takže je to i výzkumná práce v jednotlivých GED souborech, jak jsou rodokmeny vedené.
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod luko » sob lis 07, 2015 22:11

Vaši stránku využívám.Mám několik potvrzených shod,ale taky spoustu nesmyslných,kde jsem si říkal "jak je vůbec možný,že mám shodu?".Je asi problém v málo rozsáhlé databázi.Snažím se gedmatch propagovat jak můžu.líbí se mně myšlenka ,že je to česká aplikace.
Teď jsem se po dlouhé době od založení účtu odhodlal vložit data do My Heritage.Sype mně to jednu shodu za druhou.Je zkrátka "profláklejší".Tím spíš mám obavy ze zneužití.Asi jsem paranoidní,ale to neznamená,že po mně nejdou. :D
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod reta » ned lis 08, 2015 10:59

Pokouším se poslat soukromou zprávu a pořád: We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.
Navíc mi chybí (možná nevím jak na to) stálé viditelné menu, abych se mohl libovolně vybírat kam se chci vrátit.
Jinak s vývojem přeji mnoho trpělivost a samozřejmě úspěch. :D
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » ned lis 08, 2015 12:14

reta píše:Pokouším se poslat soukromou zprávu a pořád: We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.
Navíc mi chybí (možná nevím jak na to) stálé viditelné menu, abych se mohl libovolně vybírat kam se chci vrátit.
Jinak s vývojem přeji mnoho trpělivost a samozřejmě úspěch. :D


Chybička se vloudila - uživatel zrušil účet nebo soubor a změna se ještě nestihla promítnou do DB, systém pak neměl komu poslat zprávu - chvíli to totiž trvá než se to projeví všude v databázi,ale už jsme to opravili...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Předchozí

Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků