Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » sob říj 04, 2014 11:11

Dagmar8 píše:Tak se mám zkusit zaregistrovat pod jiným nickem?

No jo, prohodila jste login a vaše jméno, proto se nemůžete neustále přihlásit, toho jsem si nevšiml:-) Opravil jsem to, už by se Vám mělo podařit přihlásit s loginem mari816
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » sob říj 04, 2014 11:13

Zora píše:totéž, stejné hlášky, opakovaně dotaz, zda je to moje jméno, (nelze odpovědět), ale po vložení svého celého jména (neuváděla jsem ho zprvu jen pro jeho délku) se přihlášení zdařilo. Z


To je jen připominka, pokud někdo zadá kratší vlastní jméno než 6 znaků, není povinné ho zadávat...
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod Zora » sob říj 04, 2014 11:19

pokud někdo zadá kratší vlastní jméno než 6 znaků, není povinné ho zadávat...
Já tomu nerozumím :-)))
když to není povinné, tak co tam mám potom vložit :-)))

zkoušela jsem Zora, nešlo, zkoušela jsem zorazora - nešlo, zkoušela jsem zorasch, nešlo.
pak jsem zadala Zora Nová (kvůli krátkosti), nešlo, až jsem zadala celé své jméno a příjmení, tak to šlo :-))) Pořád dotazy, zda je to mé skutečné jméno :-)) a nebylo komu odpopvědět :-)))

asi mě to vyhmátlo a trvalo to na skutečném jménu a příjmení. OK, tak jsem vyhověla :-))) Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » sob říj 04, 2014 11:24

Zora píše:pokud někdo zadá kratší vlastní jméno než 6 znaků, není povinné ho zadávat...
Já tomu nerozumím :-)))
když to není povinné, tak co tam mám potom vložit :-)))

zkoušela jsem Zora, nešlo, zkoušela jsem zorazora - nešlo, zkoušela jsem zorasch, nešlo.
pak jsem zadala Zora Nová (kvůli krátkosti), nešlo, až jsem zadala celé své jméno a příjmení, tak to šlo :-))) Pořád dotazy, zda je to mé skutečné jméno :-)) a nebylo komu odpopvědět :-)))

asi mě to vyhmátlo a trvalo to na skutečném jménu a příjmení. OK, tak jsem vyhověla :-))) Z.


No má vás to dohnat k tomu abyste zadala celé jméno a skutečné jméno, pod kterým vás poznají ostatní uživatelé a to se koukám povedlo :-) Upravím to aby to nemátlo
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod luko » sob říj 04, 2014 14:41

Ta velikost souboru 10M je dost málo.Potřeboval bych vědět nějaký trik,jak jednoduše vyčistit soubor od zbytečného balastu.Moje soubory exportované z Ancestry mají kolem 25M a nemají GPS souřadnice.
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » sob říj 04, 2014 15:04

luko píše:Ta velikost souboru 10M je dost málo.Potřeboval bych vědět nějaký trik,jak jednoduše vyčistit soubor od zbytečného balastu.Moje soubory exportované z Ancestry mají kolem 25M a nemají GPS souřadnice.

Uf, to je tedy pěkná nálož. :-) Kolik je tam osob? Exportujete to bez souborů? V Ancestry pokud se nemýlím je při exportu možno jen nastavit volby Exportovat soubory, které jsou uložené v databázi jako odkazy (tu volbu zapnout) a druhá volba Exportovat soubory, které jsou uložené přímo v databázi (tuhle volbu vypnout).
Každopádně jsem zvětšil maximální velikost na 50MB, to snad bude stačit:-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod luko » sob říj 04, 2014 16:44

Exportuju to bez příloh. :)
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod Dagmar8 » sob říj 04, 2014 23:21

layosh1 píše:
Dagmar8 píše:Tak se mám zkusit zaregistrovat pod jiným nickem?

No jo, prohodila jste login a vaše jméno, proto se nemůžete neustále přihlásit, toho jsem si nevšiml:-) Opravil jsem to, už by se Vám mělo podařit přihlásit s loginem mari816


Pokud se nepletu,mám a měla jsem login i jméno stejné , pokud tam nevypadlo při registraci to číslo - ale to je už jedno

děkuji za opravu a snahu - přihlášení funguje naprosto bezvadně
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod Dagmar8 » pon říj 06, 2014 17:05

Vše už je v pořádku.

Musím napsat, že já osobně jsem prográmkem nadšena, líbí se mi, jak je pro nás uživatele udělán - jednoduchý, jasný - vložení okamžité a i pro mne pochopitelné, shody jsou vidět hned - nic složitého v tom z pohledu nás není.
Ale myslím, že musel dát hodně práce - děkuji tvůrci - tvůrcům programu!

Teď ještě aby ho návštěvníci fora co nejvíce využili, už potřebuji nějakou tu shodu :D


Když to tak po sobě čtu, vypadá to jako nějaká reklama, ale prohlašuji, že tvůrce programu Layoshe neznám, ani s ním nejsem v příbuzenském vztahu :D protože ty dvě shody nám nevyšly
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod luko » pon říj 06, 2014 18:54

Připojuju se k poděkování.Shody jsem už měl,ale zatím jenom sám se sebou :D

Už i s jinými uživateli... :D
Naposledy upravil luko dne stř led 21, 2015 16:59, celkově upraveno 1
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » pon říj 06, 2014 19:01

Díky, to potěší:-) Nicméně to zdaleka ještě není hotovo, zbývá dodělat spoustu věcí a vyřešit rychlejší zpracování, aby to nebylo tak pomalé (na tom už se pracuje), ještě přesvědčit ostatní, aby se přidali. Pokud víte o někom, s kým by mohla být potenciální shoda, řekněte mu o nás. :-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » pon bře 09, 2015 22:41

Po delší době jsme udělali menší aktualizaci stránek. Krom zpřehlednění práce s nalezenými shodami jsme přidali možnost zadávat(po registraci) a vyhledávat příjmení, která vás zajímají - tady http://goo.gl/fN99Hi. Pokud budete chtít zadat více příjmení, kontaktujte nás přes kontaktní formulář pro podrobnosti. Mimochodem už je v databází přes 110.000 osob a přes 800 nalezených shod. Pojďte to zkusit, třeba najdeme nějaké další shody :-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » pon lis 02, 2015 16:02

Nedávno jsme udělali aktualizaci stránek, už je tam přes 212 000 osob a téměř 1200 nalezených shod! Nově je možno přidávat příjmení po kterých pátráte - http://goo.gl/lnd7he (obdoba toho co je stránce rodclan.cz) ,je k dispozici vyhledávání v příjmeních v databázi - http://goo.gl/g5NcrM a u každého příjmení se nyní zobrazují lokality a období, ve kterých se v minulosti vyskytovalo příjmení. Kdo ještě nezkoušel, tak neváhejte s vyzkoušením. Sám jsem se divil s kým vším mám společné předky:-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod reta » pon lis 02, 2015 18:10

Tentýž problém po zadání jména nic, točím se v kruhu.
Obrázek
Kde dělám chybu?
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: Hledání shod s ostatními - gedmatch.info

Příspěvekod layosh1 » pon lis 02, 2015 20:17

Stačí zadat nějaké delší "Zobrazované jméno" - ono zadávat jen Petr není nic moc pro identifikaci (když se přihlásí 10 lidí a všichni se budou jmenovat Petr, tak se navzájem nepoznají) :-)

Už se tam zobrazuje rozumnější hlášení:
Zadejte prosím jméno a příjmení (nebo dostatečně unikátní přezdívku, delší jak 5 znaků - takto vás uvidí ostatní!

Snad je to pochopitelné:-)
Naposledy upravil layosh1 dne úte lis 03, 2015 9:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

PředchozíDalší

Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků