Zajimavy pomocnik

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Vladan89 » pát dub 11, 2014 17:40

Narazila jsem v souvislosti s nynejsim silenstvim hledani vlastniku pozemku na web hlidamakatastr.cz. Pro mene obvykla jmena to muze byt dobry pomocnik pro amazery jako jsem ja.. Napr. Ja jsem se domnivala, ze Hrazankovi jsou z Prahy a dle vypisu pochazeji z Pribramska, coz koresponduje, neb manzel me Hrazankove tez. Dokonce stejna vesnice.
Naposledy upravil ozana dne pát dub 11, 2014 20:15, celkově upraveno 1
Důvod: správně http://www.hlidamsikatastr.cz/
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Pichnat4 » ned dub 13, 2014 16:55

Mohl bych se zeptat jaký je přínos této aplikace genealogovi?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Slim » ned dub 13, 2014 18:54

Že když bádá, tak mu nikdo nepozorovaně neuzme střechu nad hlavou. Jinak veskrze asi žádný.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Pichnat4 » ned dub 13, 2014 19:01

Takže místo toho, abych to kontroloval přímo na webu ČÚZK bych si měl nainstalovat zbytečný program? Každému podle své libosti.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Vladan89 » ned dub 13, 2014 22:47

Ja jsem asi nepochopila smysl tohoto fora. To je jen pro experty na genealogii? Ja jsem totalni zacatecnik a me to pomohlo. Protoze pri vyhledavani na internetu prijmeni maji asi dobre osetrene Seo. Forum je bezva ale ja nemam cas cist prispevky a rady x let zpetne tak pokud vam to prijde smesne tak je to vas problem a nemusite nas novacky zesmesnovat. Proste to delam pro radost a zabavu tak hodne stesti vazeni dulezitiii.!
Vladan89
 
Příspěvky: 121
Registrován: ned dub 06, 2014 5:53

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Slim » pon dub 14, 2014 7:50

Nejedná se v žádném případě o zesměšňování. Vždyť i já se počítám mezi nadšené amatéry a defakto jsem také nováček. Jedná se o to, aby užitečné rady byly snadno vyhledatelné a zachovala se přehlednost. Pokud nemáte čas číst příspěvky a rady x let zpětně, tak jste si pravděpodobně nevybrala správný koníček. Genealogie je časově hodně náročná.
Pokud v budoucnu bude někdo vyhledávat na fóru informace o pozemcích a katastru, vyhledá se mu dozajista i toto ničím přínosné vlákno a on stráví zbytečný čas jeho procházením.

Je tedy třeba trošku krotit nadšení a zakládat méně sdělujících vláken. Lidé, kteří mají málo času, si Váš příspěvek stejně nevyhledají a ti co si čas ušetří (protože co si budeme nalhávat, čas je dnes vzácné zboží) si najdou jiné, mnohem přínosnější příspěvky. Je lepší spíše pročítat starší témata, sledovat aktuální debaty a pokud usoudíte, že máte k probíranému co říci, klidně se do debaty připojit. Pokud máte nějaký dotaz, nemusíte váhat, klidně se zeptejte a téma založte. Ostych naopak nemusíte mít při pokusech číst staré materiály. Tam se nikdo nebude zlobit, když přečtete špatně, naopak se ocení snaha.

Čtenáři také dozajista ocení, když si před odesláním alespoň zkontrolujete název tématu na chybějící písmenka a překlepy (viz Info pro amtery) a zejména, pokud odkazujete na stránku na internetu, tak správně napíšete její adresu (nesmyslné hlidamakatastr.cz).

Jinak co se týče SEO, tak věřte, že tady ho dozajista neřeší. Stačí mít užitečné informace a rozsáhlou aktivní přispěvatelskou základnu. SEO musí obvykle řešit stránky co potřebují přitáhnout lidi, ale samy až tak moc co nabídnout nemají. Ale to už odbočujeme.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Zora » pon dub 14, 2014 8:08

Naprostý souhlas, Slim to napsal naprosto přesně.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod Semik » pon dub 14, 2014 12:30

Díky za doplnění Ozana.
Celé to SEO spočívá v tom, že si tvůrci webu hlidamsikatastr.cz stáhli všechny excelovské tabulky z uzsvm.cz a vystavili je. U méně obvyklých jmen je potom vyhledávače posunou na přední místa...
Jako zajímavost dobré, ale příště Vladan89 párkrát čtěte (a hledejte) jednou piště.
Semik
 
Příspěvky: 410
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod vtelenak » pát dub 18, 2014 19:42

Jeden o voze, druhý o koze. Vladan89 má na mysli jako pomocníka mapu neznámých vlastníků, nikoliv Hlídače katastru, nebo to, že je seznam SEO friendly. Ono totiž to zobrazení na mapě v původních Excelech není, takže si někdo musel dát práci, aby jednotlivé pozemky dokázal propojit s mapou.

Pro genealogy aplikace na http://www.hlidamsikatastr.cz/Katastr/Neznami-vlastnici může posloužit tak, že si vyhledají třeba jen podle příjmení všechny pozemky, kde se toto jméno vyskytuje a jednoduše mapu posunou do místa, kde se vyskytovali jejich předci. Je to dobré hlavně pro hledání lidí za období mezi válkou a rokem 1993, kdy byl v katastru bordel, část lidí emigrovala, byla odsunuta, nebo jim majetky byly zabaveny. Ale i starších neúplných záznamů z pozemkových knih.

SEO je tam dobré pro lidi, kteří občas hledají sami sebe, nebo své příbuzné, určitě i každý genealog začal hledat na Googlu. Spousta lidí v těch seznamech (nebo jejich potomci) to nyní "neslyšela", nebo je nenapadlo se tam hledat. Příště až se budou hledat na Googlu, tak se najdou.

Dle mě Vladan89 upozornila na dobrou věc v dobré víře a ostatní jí buď nepochopili, koukali jinam, nebo se zabývali formální stránkou věci. Jak sama píše výpis jí usměrnil, aby hledala předky na Příbramsku ne v Praze.
vtelenak
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 18, 2014 19:10

Re: Zajimavy pomocnik

Příspěvekod PomněnkaPrvní » čtv črc 17, 2014 9:11

Vladan89 píše:Narazila jsem v souvislosti s nynejsim silenstvim hledani vlastniku pozemku na web hlidamakatastr.cz. Pro mene obvykla jmena to muze byt dobry pomocnik pro amazery jako jsem ja.. Napr. Ja jsem se domnivala, ze Hrazankovi jsou z Prahy a dle vypisu pochazeji z Pribramska, coz koresponduje, neb manzel me Hrazankove tez. Dokonce stejna vesnice.


Děkuji za bezva odkaz, určitě se bude hodit jako jedna z možností při pátrání, kam se poděli mí předci.
Hezký den :)
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků