Brněnská historička Milena Flodrová

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Brněnská historička Milena Flodrová

Příspěvekod Zora » sob pro 28, 2013 10:34

Žena, která pro nás, nejen Brňáky, udělala nesmírný kus práce...., dáma, která svou práci miluje duší i tělem.
Kromě toho, že neustále bádá ve všech archivech, prochodila při svých pátráních po Brně nespočet kilometrů.... Ochotná, příjemná, vtipná a nestárnoucí.
Chtěla bych jí aspoň tímhle odkazem na dálku poděkovat.

http://brno.idnes.cz/historicka-milena- ... zpravy_aja
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Brněnská historička Milena Flodrová

Příspěvekod PomněnkaPrvní » sob led 25, 2014 21:11

A je možné ji nějak kontaktovat a otravovat se soukromou prosbou? A ona má třeba i přehled o nějakých domech, nebo co se dá od ní zjistit? Např. zatím marně pátrám po osudu sanatoria v Brně na Berkové (založil můj praprastrýc MUDr. Navrátil, následně znárodněno, nyní stále ve vlastnictví státu, funguje tam mj. plastická chirurgie - nevím, proč nebylo rodině Navrátilů vráceno...). Nebo bych potřebovala informace o jednom domě - Brno, Úvoz č. 24. I k tomu by byla něco ochotná říct? Nebo bude spíš lepší dopisovat si s katastrem nemovitostí?
Díky a hezký večer!
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Brněnská historička Milena Flodrová

Příspěvekod Zora » sob led 25, 2014 21:37

http://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/

Zkuste svoje dotazy položit "Brněnské encyklepedii", paní historička s nimi velice úzce spolupracuje, je možné, že se bude na odpovědi podílet. Obávám se, že vzhledem ke svému věku už ale nebude mít mnoho času na "soukromá" bádání.
Svého času s ní spolupracovala v trošku jiné oblasti moje teta, ale i ta je dnes poznamenaná projevy stáří.
Já jsem např. zkoušela kontaktovat kastelána hradu, kde působil můj předek, bohužel ani tady jsem se nesetkala se vstřícností. Osoba velmi zaneprázděna kromě pracovní i politickou funkcí...a moje bádání není zřejmě všeobecným přínosem, ale pouze jen soukromého charakteru.
Zdvořilý dotaz:
Rod Navrátilů se Vám někde pohybuje?
Hledám Rudolfa Navrátila , * cca 1716, žil a zemřel v obci Sviny (u Křižanova), nevím, odkud přišel, prohledala jsem celou oblast, zatím bez výsledku.
Děkuji. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Brněnská historička Milena Flodrová

Příspěvekod PomněnkaPrvní » sob led 25, 2014 22:06

Vy jste rychlá, děkuji! :)
S Brněnskou encyklopedií už jsem si dopisovala, něco málo jim tam o MUDr. Navrátilovi chybělo, tak jsem jim to doplnila. Obratem to tam dopsali :) Ale o jeho sanatoriu končí informace u toho, že rodina byla ve veřejném zájmu vystěhována. Pak jsem si našla na nahlizeni do kn informaci, že sanatorium je ve vlastnictví státu a spravuje ho FN U sv. Anny. A na internetu, že páni politikové uvažují sanatorium prodat! Třeba si ho koupí některý z Navrátilů!! (no to nic, moje stesky sem nepatří ;)

Zrovna dneska jsem s (hrubou) linií Navrátilů (za velké pomoci milých lidí na tomto webu) skončila, jsem v roce 1676 u Ondřeje Navrátila (jeho rodiče Jan a Kateřina). Pocházejí z Dražůvek, farnost Ždánice a Želetice. Takže rodina pravděpodobně nebudem :(
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Brněnská historička Milena Flodrová

Příspěvekod Zora » sob led 25, 2014 22:40

Pátrám po předkovi, opravdu jsem nehledala příbuznost :-)))
Díky za informaci. Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Brněnská historička Milena Flodrová

Příspěvekod ZEL » pon led 27, 2014 8:54

O který šlo hrad? Jestli Veveří, tak tam došlo v nedávné době k výměně kastelána.
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků