Regionální publikace

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

Regionální publikace

Příspěvekod navstevnik » sob lis 30, 2013 9:35

Možná zde někdo najde něco užitečného. Osobní zkušenost s nimi nemám.
http://historie-heraldika.cz/Seznam_mesta_obce.html
Uživatelský avatar
navstevnik
 
Příspěvky: 306
Registrován: ned led 13, 2013 22:34
Bydliště: Rašovice

Re: Regionální publikace

Příspěvekod sHImi » stř pro 04, 2013 10:43

Osobně vlastním knihy o Přelouči a Chlumci nad Cidlinou.
Něco málo pro genealogy se tam najde, ale jde hlavně o historii měst.
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Re: Regionální publikace

Příspěvekod Slim » stř pro 04, 2013 11:49

Pokud někoho zajímá oblast Kunčic nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice) a Vratimova, v okresním archívu existuje nikdy nevydaná kniha "Dějiny Kunčic a Ratimova" autora Aloise Adamuse z roku 1935. Existuje tam ve dvou podobách, původní neuspořádané verzi, většinou psáno rukou, často v podobě neutříděných poznámek, z roku 1935 a v pozdějším přepisu na psacím stroji z roku 1955 doplněná přepisovatelem o novější dějiny a s opravenými chybami. Knihy lze nalézt v archiváliích pozůstalosti Aloise Adamuse v městském archívu v Ostravě. Pro svou potřebu jsem si přepis z roku 1955 nafotil a převádím do digitální podoby (cca 250 strojopisných stran).

O autorovi:

Alois Adamus, nar. 28.1.1878 Kunčice (místní část Ostravy), zemřel 23.8.1964 Kosmonosy (okr. Mladá Boleslav), středoškol. profesor, historik, vlastivědný pracovník, archivář, zakladatel Archivu města Ostravy
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Regionální publikace

Příspěvekod navstevnik » sob led 25, 2014 10:02

V nabídce GARN se nově objevil titul Paměti obce Bohuslavic v okresu Nového Města nad Metují od A.Králíčka. Je však uvedeno: Počet výtisků bude vydán dle objednávek!
Pro badatele s předky v této obci velmi užitečná publikace (mám ji ofocenou). Doufám, že zájemci budou, abych si ji mohl také koupit. :-)
Uživatelský avatar
navstevnik
 
Příspěvky: 306
Registrován: ned led 13, 2013 22:34
Bydliště: Rašovice

Re: Regionální publikace

Příspěvekod navstevnik » čtv úno 13, 2014 20:06

navstevnik píše:V nabídce GARN se nově objevil titul Paměti obce Bohuslavic v okresu Nového Města nad Metují od A.Králíčka. Je však uvedeno: Počet výtisků bude vydán dle objednávek!
Pro badatele s předky v této obci velmi užitečná publikace (mám ji ofocenou). Doufám, že zájemci budou, abych si ji mohl také koupit. :-)


Publikaci jsem objednal a poštou dorazila. Takže na základě osobni zkušenosti mohu doporučit.
Před časem jsem je mailem kontaktoval - jestli tuto publikaci neplánují vydat. Sice nikdo neodpověděl, ale po čase se v jejich nabídce objevila. Možná to byla náhoda, ale možná, když se na ně podobně s nějakým tipem na knihu obrátíte, tak ji následně vydají.
Uživatelský avatar
navstevnik
 
Příspěvky: 306
Registrován: ned led 13, 2013 22:34
Bydliště: Rašovice


Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků