GENEALOGIE ČR - xtree.cz

Zde můžete přidat odkazy na zajímavé genealogické stránky i se stručným popisem.

GENEALOGIE ČR - xtree.cz

Příspěvekod ozana » ned zář 20, 2009 9:51

projekt GENEALOGIE ČR
http://xtree.cz

už zase běží
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod Vizi » ned zář 20, 2009 11:25

Tak tak, už zase funguje, ale jsem z toho takový trochu nervózní, tedy spíš z toho, že tam není možnost data zálohovat resp. exportovat. Nemám tam sice moc osob, ale málo jich taky není, a zadávat je znovu do jiného softwaru se mi nechce, tak přemýšlím co s tím :roll:
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod bursica.d » ned zář 20, 2009 17:34

Nevím, nevím ... Dívala jsem se na tyto stránky nyní i dříve. Jsouzajímavé, něco na nich funguje, něco ne. Jen se obávám možného zneužití osobních dat.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod duros » ned zář 20, 2009 18:55

bursica.d píše:Nevím, nevím ... Dívala jsem se na tyto stránky nyní i dříve. Jsouzajímavé, něco na nich funguje, něco ne. Jen se obávám možného zneužití osobních dat.


Tak tak...kvoli tomu som odtial stiahol svoj rodokmen. Na moj vkus sa zobrazovalo prilis vela info o zijucich osobach.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Vizi » pon zář 21, 2009 6:58

bursica.d píše:Jen se obávám možného zneužití osobních dat.

duros píše:Na moj vkus sa zobrazovalo prilis vela info o zijucich osobach.

Neberte to jako rýpání, ale jak podle vás může dojít ke zneužití uvedených údajů? Jako že si někdo zjistí, že je váš příbuzný 2x rozvedený nebo má nemanželské dítě? Nebo že zjistí věk či adresu bydliště? Jistě, zveřejnění těhle dat určitě není každému příjemné, obzvlášť je-li to bez jeho vědomí, a měli bychom být v tomhle směru respektovat právo na soukromí, ale na druhou stranu se po internetu obdobných údajů o každém z nás válí "tuny" ve všech možných rejstřících apod., často ani nevíme kde.
O zneužití genealogických dat k trestné činnosti jsem zatím slyšel jen jednou, nicméně i v tomhle případě bylo pátrání po předcích pouhou záminkou k trestné činnosti, jejíž podstata byla prostá - získání důvěry cizího člověka a vylákání peněz. A to má se zneužitím genealogických dat pramálo společného, je to o neobezřetném chování poškozených lidí. Ostatně ani sám velký Microsoft při udílení dat o genealogii není příliš konkrétní, jedná se spíše o obecně známé fakty s jediným závěrem - nenaleťte podvodníkům.
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod duros » pon zář 21, 2009 8:58

Vizi píše:....
Neberte to jako rýpání, ale jak podle vás může dojít ke zneužití uvedených údajů? Jako že si někdo zjistí, že je váš příbuzný 2x rozvedený nebo má nemanželské dítě? Nebo že zjistí věk či adresu bydliště? Jistě, zveřejnění těhle dat určitě není každému příjemné, obzvlášť je-li to bez jeho vědomí, a měli bychom být v tomhle směru respektovat právo na soukromí, ale na druhou stranu se po internetu obdobných údajů o každém z nás válí "tuny" ve všech možných rejstřících apod., často ani nevíme kde.
O zneužití genealogických dat k trestné činnosti jsem zatím slyšel jen jednou, nicméně i v tomhle případě bylo pátrání po předcích pouhou záminkou k trestné činnosti, jejíž podstata byla prostá - získání důvěry cizího člověka a vylákání peněz. A to má se zneužitím genealogických dat pramálo společného, je to o neobezřetném chování poškozených lidí. Ostatně ani sám velký Microsoft při udílení dat o genealogii není příliš konkrétní, jedná se spíše o obecně známé fakty s jediným závěrem - nenaleťte podvodníkům.


poslal som Vam SZ, co vsetko si este google o mne pamata zo stranky xtree;-)
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Jan » pon zář 21, 2009 11:29

Takových stránek je na webu spousta, všechny mají vždy uvedeny podmínky a záruky k uloženým datům.
Já jsem žádné na této stránce nenašel.
U této stránky to podle autora není, tvrdí totiž že obdobné stránky záruky nemají.
Pak by ovšem měl hned na úvodní stránce sdělit, že za uložená data nenese žádnou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vizi » pon zář 21, 2009 15:47

duros píše:poslal som Vam SZ, co vsetko si este google o mne pamata zo stranky xtree;-)

Já nevím, ale v tom odkazu co jste mi poslal vidím jen Váš ročník narození, jméno Vaší ženy a její příjmení za svobodna, datum a místo sňatku a ještě věkový rozdíl vaší manželky od Vás. To mi ovšem ani při nejbujnější fantazii příliš zneužitelné nepřijde.
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod duros » pon zář 21, 2009 17:15

Vizi píše:...
Já nevím, ale v tom odkazu co jste mi poslal vidím jen Váš ročník narození, jméno Vaší ženy a její příjmení za svobodna, datum a místo sňatku a ještě věkový rozdíl vaší manželky od Vás. To mi ovšem ani při nejbujnější fantazii příliš zneužitelné nepřijde.


Ja som nepisal o zneuzitelnosti, ale:
"Na moj vkus sa zobrazovalo prilis vela info o zijucich osobach." a
"...co vsetko si este google o mne pamata zo stranky xtree;-)"

A iste uznate, ze co najmenej udajov o Vas na nete je, tym lepsie. To je vsetko, co som tym chcel povedat.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod namor » pon zář 21, 2009 18:42

duros píše:Ja som nepisal o zneuzitelnosti, ale:
"Na moj vkus sa zobrazovalo prilis vela info o zijucich osobach." a
"...co vsetko si este google o mne pamata zo stranky xtree;-)"

A iste uznate, ze co najmenej udajov o Vas na nete je, tym lepsie. To je vsetko, co som tym chcel povedat.


Nic ve zlém, a to není odpověď jen pro Vás, ale pokud chcete, aby se o Vás na netu objevovalo co nejméně údajů, tak je tam nesmíte zadat. To je to nejjednodušší, co Vám mohu poradit, neboť spoléhat se na to, že to někdo udělá za Vás, je přinejmenším dost naivní.
Dnes už některé firmy, než pozvou někoho na přijímací pohovor, projedou internet křížem krážem, aby se o zájemci dozvěděli co nejvíc.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod duros » pon zář 21, 2009 19:44

namor píše:.....

Nic ve zlém, a to není odpověď jen pro Vás, ale pokud chcete, aby se o Vás na netu objevovalo co nejméně údajů, tak je tam nesmíte zadat. To je to nejjednodušší, co Vám mohu poradit, neboť spoléhat se na to, že to někdo udělá za Vás, je přinejmenším dost naivní.
Dnes už některé firmy, než pozvou někoho na přijímací pohovor, projedou internet křížem krážem, aby se o zájemci dozvěděli co nejvíc.


Iste, to vsetko je mi jasne. Najlepsie je odpojit kabel od netu:-))) Ani tak sa vsak clovek nevyhne tomu, ze ho google najde;-) Ale vazne: ocakaval som od tej aplikacie na uvedenej stranke viac diskretnosti. Nema cenu to tu dalej rozoberat.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod jtks » čtv říj 01, 2009 20:07

Nějak nechápu v čem je problém:

Co vám brání ty data prostě vůbec neuvádět, nebo je hned po importu smazat? Snad tedy kromě lenosti... :roll:
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod duros » čtv říj 01, 2009 20:41

jtks píše:Nějak nechápu v čem je problém:

Co vám brání ty data prostě vůbec neuvádět, nebo je hned po importu smazat? Snad tedy kromě lenosti... :roll:


S odpustenim - kaslem na taku aplikaciu, ked musim po importe z niekolkych desiatok zijucich osob odmazavat udaje! Potom tam totiz nebudu ani pre tych, ktorym je pristup povoleny! To nie je o lenivosti...
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod pavelZet » úte led 26, 2010 12:29

duros píše:
jtks píše:Nějak nechápu v čem je problém:

Co vám brání ty data prostě vůbec neuvádět, nebo je hned po importu smazat? Snad tedy kromě lenosti... :roll:


S odpustenim - kaslem na taku aplikaciu, ked musim po importe z niekolkych desiatok zijucich osob odmazavat udaje! Potom tam totiz nebudu ani pre tych, ktorym je pristup povoleny! To nie je o lenivosti...


aplikace umožňuje import kompletního rodokmenu a poté spustit hromadnou funkci pro skrytí citlivých údajů o žijících. to je celé.
pavelZet
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 04, 2008 15:12

Příspěvekod duros » úte led 26, 2010 13:06

pavelZet píše:
duros píše:
jtks píše:Nějak nechápu v čem je problém:

Co vám brání ty data prostě vůbec neuvádět, nebo je hned po importu smazat? Snad tedy kromě lenosti... :roll:


S odpustenim - kaslem na taku aplikaciu, ked musim po importe z niekolkych desiatok zijucich osob odmazavat udaje! Potom tam totiz nebudu ani pre tych, ktorym je pristup povoleny! To nie je o lenivosti...


aplikace umožňuje import kompletního rodokmenu a poté spustit hromadnou funkci pro skrytí citlivých údajů o žijících. to je celé.


Ja neviem, ci ste citali celu disputu k tomuto problemu. Ta funkcia bola samozrejme pouzita, ale: http://www.genealogie.phorum.cz/viewtop ... =4247#4247
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Další

Zpět na Odkazy na zajímavé stránky o genealogii

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků