Stránka 1 z 1

Web o rodu Cabal z Rakvic

PříspěvekNapsal: ned pro 28, 2014 20:29
od jakubcabal
Tak jsem si nakonec také založil webovou stránku o mém rodu. Dále se tomto webu budu věnovat také místní historii a časem i dalším místním rodům. Určitě budu rád za jakýkoliv názor na tento můj web.

http://www.jakubcabal.cz/rodokmen

Re: Web o rodu Cabal z Rakvic

PříspěvekNapsal: stř pro 31, 2014 17:59
od Dagmar8
Mně se vaše stránky líbí, jsou přehledné, na to že jste je právě vystavil je tam i hodně dalších informací, přehloedný a krásně čitelný je i strom předků.
Co mě trochu překvapilo, že onen strom je pouze z mužských předků /jde vám zřejmě hlavně o příjmení/, ale třeba to zase až tak mimořádné není - jsem pořád geneal. začátečník, takže až tolik zkušeností nemám.

Re: Web o rodu Cabal z Rakvic

PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 17:52
od jakubcabal
Děkuji za pochvalu. Snažím se na web přidávat co nejvíc informací, bohužel nemám na to tolik volného času, kolik bych si přál, ale v tomto ohledu mi naštěstí celkem pomohli Vánoční svátky. :D Co se týká rodového stromu, tak ten je u Rodu Cabal složen pouze z dospělých mužů hlavně kvůli celkovým rozměrům, nyní je ve velikosti A1. Čase určitě přidán i kompletní strom, jak tomu je už nyní rodu Šelle. Ale stejně budu oba "stromy" celé předělávat, protože mám takový dojem, že první osoba (zakladatel rodu) má být nahoře nikoliv dole, pokud se teda nepletu.

Re: Web o rodu Cabal z Rakvic

PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 19:43
od carlos
Myslím, že naopak. Zakladatel rodu by měl být u stromu asi dole. Nejmladší výhonky rodu jsou jako u stromu ty nahoře. :lol:
http://img24.cz/images/54kk6f5a.jpg

U vývodu je to - bych řekl - naopak, ten, koho se vývod týká je dole. :lol:
http://glaser.q.sweb.cz/souboryg/vyvod_cihak.htm

Re: Web o rodu Cabal z Rakvic

PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 20:22
od jakubcabal
A u rozrodu bude zakladatel rodu nahoře? Respektive rodový strom je rozrod ve "tvaru" stromu, čili s opačnou pozicí zakladatel rodu?

Re: Web o rodu Cabal z Rakvic

PříspěvekNapsal: úte led 06, 2015 21:04
od Kašpar
někde na stránkách genea je k tomu stručné povídání - co je rozrod, vývod atd. http://www.genea.cz/informace/stara-genea/genealogicka-prirucka/