wogak obdankowany

Zdy by se měl postupně vytvořit slovník pojmů jak v češtině, tak i v jiných jazycích často užívaných jazycích, jako je němčina a latina.

wogak obdankowany

Příspěvekod fubb52 » stř bře 26, 2008 20:39

V matričním zápisu psaném česky z roku 1754 jsem našel výraz "wogak obdankowany" a nejsem schopen zjistit či najít, jaký to vlastně byl voják.
Pokud se někdo s uvedeným výrazem setkal, budu vděčný za vaši pomoc.
fubb
fubb52
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 18, 2007 21:02
Bydliště: Tišnov

Re: wogak obdankowany

Příspěvekod Claricia » stř bře 26, 2008 21:18

fubb52 píše:V matričním zápisu psaném česky z roku 1754 jsem našel výraz "wogak obdankowany" a nejsem schopen zjistit či najít, jaký to vlastně byl voják.
Pokud se někdo s uvedeným výrazem setkal, budu vděčný za vaši pomoc.


Řešili jsme toto kdysi na Mageu, když jsem na stejné slovo také narazila - obdankovaný voják je propuštěný voják, tj. ten, který už za sebou měl vojenskou službu a např. čerstvě přišel do vesnice.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: wogak obdankowany

Příspěvekod fubb52 » stř bře 26, 2008 22:07

Claricia píše:
fubb52 píše:V matričním zápisu psaném česky z roku 1754 jsem našel výraz "wogak obdankowany" a nejsem schopen zjistit či najít, jaký to vlastně byl voják.
Pokud se někdo s uvedeným výrazem setkal, budu vděčný za vaši pomoc.


Řešili jsme toto kdysi na Mageu, když jsem na stejné slovo také narazila - obdankovaný voják je propuštěný voják, tj. ten, který už za sebou měl vojenskou službu a např. čerstvě přišel do vesnice.


Velice děkuji za Vaši rychlou odpověď.
fubb
fubb52
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 18, 2007 21:02
Bydliště: Tišnov


Zpět na Výklad pojmů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků