legitimovaná?

Zdy by se měl postupně vytvořit slovník pojmů jak v češtině, tak i v jiných jazycích často užívaných jazycích, jako je němčina a latina.

legitimovaná?

Příspěvekod Jitka Ištoková » ned srp 09, 2009 16:35

Jsem úplný nováček v genealogii. Vrhla jsem se zatím do pátrání po rodině a matrikách. A v jedné jsem objevila, že moje prababička byla "legitimovaná dcera"... Co je tím míněno? Když třeba naopak dědeček byl "manželský syn"? Znamená to,že se narodila nemanželsky a její otec ji později uznal za vlastní? Díky za rady! Jitka
Jitka Ištoková
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 08, 2008 11:39

Re: legitimovaná?

Příspěvekod Claricia » ned srp 09, 2009 17:02

Jitka Ištoková píše:Jsem úplný nováček v genealogii. Vrhla jsem se zatím do pátrání po rodině a matrikách. A v jedné jsem objevila, že moje prababička byla "legitimovaná dcera"... Co je tím míněno? Když třeba naopak dědeček byl "manželský syn"? Znamená to,že se narodila nemanželsky a její otec ji později uznal za vlastní? Díky za rady! Jitka


Dobrý den, ano, to, že bylo dítě legitimované, znamená, že se narodilo jako nemanželské a až později (zpravidla při sňatku matky s otcem dítěte) došlo k přiznání se k otcovství dítěte.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí


Zpět na Výklad pojmů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ZEL a 2 návštevníků