MyHeritage - upozornění

Prvotní informace o tomto fóru. Prosím, přečtěte si je.

MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Rozina » stř kvě 08, 2013 8:25

Na MyHeritage řádí VLK. Zřejmě přes mé webstránky se dostal i na stránky členů. Není s nikým z nás příbuzný. Opíše údaje, vyskočí mu shoda a tím většinu lidí oblbne a požádá o členství. Takto postupuje dál. POZOR nenaleťte mu!
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Slim » stř kvě 08, 2013 18:54

Ale spousta lidí je poctivých, kupříkladu já včera posílal dvě zprávy na dva rodokmeny na MyHeritage. K větvi mého rodu u kterého jsem se vzdával možnosti nalézt bližší informace (rodiče, kde matka je dcerou mého předka, zemřeli dvou děvčátkům v mladém věku a děti zůstaly jako sirotci a jejich další osud mi byl neznámý). Myslím, že druhé straně mohu poskytnout zajímavé informace, které kvůli zašantročeným matrikám nelze snadno zjistit. Byl bych nerad, kdybych se kvůli takovým obecným varováním nedočkal odpovědi. Pokud před někým varujete, sdělte i jeho jméno, jenom tak ho zastavíte. Na druhou stranu nechápu, jaký by měl někdo z takové činnosti užitek.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Rozina » stř kvě 08, 2013 19:13

MyHeritage používám již několik let, dokonce ještě když byl v němčině. Jsem také vděčná, že jsem nalezla své předky a jsem ochotná poskytnout data tomu, kdo se mnou předky společné má. Když však někdo opíše všechna data a má na svých stránkách přes 40 tis. osob a nenaleznete žádnou příbuznost, tak to je pouhý sběratel. Navíc to jméno jsem uvedla.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Slim » stř kvě 08, 2013 20:10

Omlouvám se, ono VLK jsme pochopil jako obecné označení někoho, kdo zneužívá nadšení nás genealogických oveček, nikoliv jako příjmení. Takže varování je dostatečné a pokud Vám píše nějaký Milan Slíva, tož mu laskavě odpovězte, netrpělivě na Vaši reakci čeká :)
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Rozina » stř kvě 08, 2013 22:03

Znala jsem jednoho pana Slívu, myslím, že byl z Orlové. Moje známá z Vamberka se za něj provdala a byli u nás na vánočním posezení evangelické mládeže.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Zdenek » čtv kvě 09, 2013 12:55

Ono je rozdíl ,,odpovídat,, a ,,udělovat členství,,. Já sám odpovídám všem a také všem nabízím spolupráci a až podle nastalé komunikace usoudím, jestli to dotyčný myslí vážně, nebo hledá ,,VOLA,, ,který za něj udělá jeho práci. Členství už vůbec neuděluji, bez výjimek, stejně tak nesděluji osobní údaje žijících osob. Jsem velice spokojený s dosavadními nalezenými kontakty a udělení či neudělení členství na spolupráci zatím nemělo vliv.
Omlouvám se za to zvíře v textu a aby nedošlo k nedorozumění , tentokrát to není jméno, ale myslel jsem to všeobecně :D .
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Lenkae » úte kvě 28, 2013 22:24

Zdenku souhlasím, komunikovat můžu, ráda přijmu i poskytnu údaje někomu, kdo se mnou má skutečně předky ale členství už nepřijmu ani nedám nikdy a nikomu.Udělala jsem to 3x a doteď toho lituji, bohužel nemohu z těch dotyčných vymámit to, aby mě z členství vyřadili a jestli to můžu udělat já, netuším, zkoušela jsem možné i nemožné, ale nevím jak :(
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Slim » stř kvě 29, 2013 6:45

Odebrání se z jiných stránek v MyHeritage je vcelku jednoduché. V MyHeritage klikněte na své jméno vpravo nahoře. Zde vyberte volbu "Moje stránky". Zobrazí se Vám seznam stránek kde jste členem a u každé máte vpravo nahoře křížek, kterým se odeberete.

Odebrat někoho ze svých stránek je ještě jednodušší, v seznamu členů stránek kliknete u toho, koho chcete odebrat, na "více" a v menu jej odeberete.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Lenkae » stř kvě 29, 2013 10:01

Slim píše:Odebrání se z jiných stránek v MyHeritage je vcelku jednoduché. V MyHeritage klikněte na své jméno vpravo nahoře. Zde vyberte volbu "Moje stránky". Zobrazí se Vám seznam stránek kde jste členem a u každé máte vpravo nahoře křížek, kterým se odeberete.

Odebrat někoho ze svých stránek je ještě jednodušší, v seznamu členů stránek kliknete u toho, koho chcete odebrat, na "více" a v menu jej odeberete.



Tak teď si připadám jak trubka, protože kliknout na křížek mě nenapadlo, jsem to hledala v různých nastaveních :D Mockrát díky
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod jani » pon pro 02, 2013 10:52

K tomu odebírání nechtěných členu taky jsem jednomu udělila členství a on velice rychle nějak zakázal svou editaci nemohu se ho zbavit přepisuje mi data přidává nesprávné lidi.
jani
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon pro 02, 2013 8:24

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Zora » pon pro 02, 2013 11:07

Lenkae píše:
Slim píše:Odebrání se z jiných stránek v MyHeritage je vcelku jednoduché. V MyHeritage klikněte na své jméno vpravo nahoře. Zde vyberte volbu "Moje stránky". Zobrazí se Vám seznam stránek kde jste členem a u každé máte vpravo nahoře křížek, kterým se odeberete.

Odebrat někoho ze svých stránek je ještě jednodušší, v seznamu členů stránek kliknete u toho, koho chcete odebrat, na "více" a v menu jej odeberete.



Tak teď si připadám jak trubka, protože kliknout na křížek mě nenapadlo, jsem to hledala v různých nastaveních :D Mockrát díky



Tedy - už jsem prohledala všechno, ale nic. Navíc jsem teď i ten křížek hledala jak pomatená. :-))) Nic nikde jsem neviděla. Tak se taky řadím, jak je vidno, na seznam trubek :-)))
Díky Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon pro 02, 2013 11:19

Ladies, rozhodně nejste trubky :-).
Mrkněte....
Jsem webmaster. Kliknu na Členové stránek (na webu, pod položkou Domů)
Tam je vpravo u každého člena "- Více..."
a tam je "Odstranit ze stránek"
myher.JPG
myher.JPG (22.12 KiB) Zobrazeno 16279 krát


Když nejste webmaster, máte smůlu...
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Zora » pon pro 02, 2013 11:22

ted už to nepotřebuju :-))), bravurně jsem křížek našla - asi po půl hodce hledání :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Rozina » ned led 11, 2015 11:11

Na MyHeritage se objevil další opisovač všech údajů z rodokmenu. Jmenuje se Petr Molnár a má webstránky na jméno Anna Molnárová.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod rod Křenků » pát led 16, 2015 17:56

Vážená paní Růženo Vrbická roz. Němčíková ,protože jsem Vám odmítl členství v mém rodokmenu a po Vašich výhružných zprávách jsem Vás raději odpojil. Domnívám se, že nejsem sám. Já nikoho nežádám o členství . Já si sám hlídám , abych měl můj rodokmen na osobu vztah tak, jak to program My Heritage umožnuje. Já spoléhám v první řadě na sebe -hledáním v matrikách obcí a na pomoc v archivech po celé republice i v zahraničí . Já rád osobně, e-mailem či telefonicky komunikuji se slušnými lidmi . Nevím na kolik nádraží jste to poslala, ale to je moje nyní již veřejná odpověď Vám. Myslím si , že tyto stránky mají jiný účel.
rod Křenků
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob říj 25, 2014 20:51
Oblast pátrání: Valašská Bystřice,Vidče

Další

Zpět na Vítejte

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník