MyHeritage - upozornění

Prvotní informace o tomto fóru. Prosím, přečtěte si je.

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Rozina » pát led 16, 2015 20:29

Já jsem nikoho o žádné členství nežádala a nikomu jsem ani kdo nemá společné předky, pokud o něm nic nevím, jako člena nepozvala. Pokud na MyHeritage vystupujete jako pan Molnár nebo Vlk, tak jsem vás žádala o sdělení návaznosti na můj rodokmen, a to se nestalo. Svůj rodokmen nechci úplně uzavírat a nevadí mě, když si někdo s kým mám společné předky, nějaká data opíše, ráda pomohu . Ale když tito oba jmenovaní opíši několik set údajů ze strany mé matky a otce a navíc se vnutí za členy lidem, kteří jsou členy mého webu, tak opravdu nevím co si tom myslet.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Smiragl » úte bře 24, 2015 0:23

@Rozina: Co prosím znamená, že je někdo "opisovač"?
Smiragl
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 23, 2015 20:43
Oblast pátrání: Rosicko, Oslavansko, Pozořice, Nedašov, Brumov-Bylnice

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Zora » úte bře 24, 2015 0:36

inu, někdo se baví tím, že si přepíše předky, a sám nic neposkytne, někdo požádá o členství ve Vašem rodokmenu a pak vám změní některá data, při Vaší neopatrnosti se může i stát, že se stane správcem Vašich osob.
Jsou "genealogové", kteří se snaží mít obrovská kvanta předků i za cenu podvrhu, nepřesností či cílených zmatků.
Většinou nevyhledávají v matrikách, nevěnují čas luštění zápisů, vyhledávání návazností, ale předky si přivlastňují.
Pokud děláte rodokmen a máte ho veřejně přístupný, je dobré se zamyslet, komu a jak umožníte data vidět a komu a za jakých podmínek data poskytnete. Bohužel... Z
Naposledy upravil Zora dne úte bře 24, 2015 7:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Smiragl » úte bře 24, 2015 1:21

děkuju za odpověď, nenapadlo mě, že i v tomto oboru jsou takoví lidé...
Smiragl
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 23, 2015 20:43
Oblast pátrání: Rosicko, Oslavansko, Pozořice, Nedašov, Brumov-Bylnice

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Rozina » úte bře 24, 2015 7:43

Myslím, že Zora to dost popsala. Domnívám se, že tito lidé to chtějí využít při tvorbě rodokmenu na zakázku za peníze, a proto sbírají co nejvíce údajů.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod MirekMK » sob lis 23, 2019 13:59

Co je zač izraelská společnost MyHeritage?
Tato společnost nabízí testovací sadu MyHeritage DNA za různé ceny, nejlevnější při akci za 59 + 9 euro poštovné, kde jste ujišťováni, že se jedná o konečnou cenu. Založíte si proto u ní účet /Basic/, který by měl být bezplatný, odešlete zaslané zkumavky na své náklady cca 105 Kč a čekáte na výsledek na vyhotoveném účtu. Občas se podíváte na jejich stránku zda je něco nového a někdo si může zde také vyhotovit rodinného pavouka vztahů. Je tam nabízeno, zda máte zájem o propojení s osobami s podobným DNA, tak si říkáte třeba jo, když to bude v rámci Vámi uhrazené ceny 68 euro. Rozhodně na vás nikde nevyskočí, že by jste měli za to uhradit 120 euro a Váš Basic MyHeritage se tím změnil na placený účet Prémium Plus kde 50% cena za roční používání stránky stojí cca 120 euro. Další roky tedy vždy 240 euro. Jaké pak bude Vaše překvapení, když po cca 1 měsíci po založení účtu bude tato společnost bez Vašeho vědomí aniž Vám cokoli oznámí, zkoušet stáhnout tyto peníze z Vašeho účtu. Pokud se jí to podaří na základě Vámi odeslaných peněz 68 euro za testy, okamžitě Vám pak na ten den vystaví fakturu. Banky /Fio/částky propustí bez žádosti potvrzení kódu z Vašeho mobilu, i když v jiných transakcích toto žádají. I kdyby jste na základě oznámení o provádění transakce bankou požádal e-mailem o zastavení platby, není Vám vyhověno s tím, že musíte s žádostí osobně na pobočku a mezitím platbu propustí. Pokud se před tím, než Vám seberou peníze snažíte dle velmi komplikovaných hledání najít a poté zrušit placené vedení Vašeho účtu, odeslání Vaší žádosti z nějakého důvodu najednou nejde odeslat /strávil jsem tímto pokusem cca hodinu/. Zkusíte zároveň odpovědět na e-maily, které Vám zasílají s žádostí o zrušení placeného účtu. E-maily se Vám vrátí že adresát neexistuje, chcete telefonovat, dočtete se že některé hovory mohou být zpoplatněny. Chtěly by jste si porovnat výsledky testů s jinými společnostmi z oboru např. z Genomia? Přijdou Vám rozdílné výsledky a je teď na Vás čemu budete věřit. Zda se jedná o českou obdobu šmejdů posuďte sami, já doporučuji po jakěkoli platbě kartou tuto okamžitě zrušit.
MirekMK
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 23, 2019 13:54
Oblast pátrání: Čechy
Rodokmen online: ano

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod MirekMK » úte lis 26, 2019 21:00

Peníze vráceny, tím vše srovnáno.
MirekMK
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 23, 2019 13:54
Oblast pátrání: Čechy
Rodokmen online: ano

Re: MyHeritage - upozornění

Příspěvekod Zora » úte lis 26, 2019 21:04

peníze vráceny díky zásahu banky nebo snad na základě blahovůle MH? - ptám se jen pro pochopení stavu, moc MH nefandím...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Vítejte

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník