nelze odeslat obrázek

Prvotní informace o tomto fóru. Prosím, přečtěte si je.

nelze odeslat obrázek

Příspěvekod annab » pát dub 26, 2013 23:19

Dobrý den,přihlásila jsem se teprve dneska ny tyto stránky.Chtěla jsem pomoct s rozluštěním zápisu v matrice.Ale když jsem poslala stránku z matriky jako přílohu,tak se to neodeslalo,že je to moc velké.Co mám dělat?děkuji
annab
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 26, 2013 22:11

Re: nelze odeslat obrázek

Příspěvekod Zora » pát dub 26, 2013 23:25

Přečtěte si úvod pro začátečníky, je tam přesný postup a možnosti, jak vkládat. každý archiv má totiž jinak struktorované stránky, proto jsou tam uvedeny různé postupy. Můžete také zkusit použít nějaké úložiště a odkaz na něj. Ať se Vám u nás líbi. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nelze odeslat obrázek

Příspěvekod alexxus » stř kvě 29, 2013 14:12

Dobrý den,
skoro ve všech obyčejných situacích potřebujete jak prohlédnout, nebo jednoduše upravit bd formát, nebo velikost obrázků i fotek, pokud možno bez většího zkreslení. Zmenšování obrázků má totiž vliv na kvalitu, respektive tzv. kostičkování. Prohlížeče --některé firmy exportující oprarační systémy jsou nevhodné.
Stáhněte si (je zadarmo) FastStone ver. 4.8 z
http://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm vyberte si ten s koncovkou .exe ten první a po stažení ho nainstalujte. KDyž si ho otevřete, je vše česky! Důležité ja, aby jste věděla kde je ten obrázek co chcete zmenšit. Pak je to jednoduché. Otrvřete ho a nalevo, když posunete myš jsou volby hned nahoře druhý blok je "Rychle změnit velikost" zvolte 1024 x 1280 např velmi slušné zmenšené bez změny kvality a OK. Objeví se, chcete uložit změny -ANO a objeví se místo kde je originál a jeho název.ˇKlepněte pravou šipkou a doplňte třeba .1, pak OK. Ten nový obrázek je už zmenšený, poznáte to podle jeho velikosti kB.

Zdravím
alexxus
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 29, 2013 13:58
Bydliště: Blansko

Re: nelze odeslat obrázek

Příspěvekod Kašpar » stř kvě 29, 2013 14:22

nejlepší,a možná nejjednodušší,je poslat obrázek - jakýkoliv - tedy i z matriky přes stránku http://img24.eu/. Na tuto stránku nahrajete vybraný snímek/obrázek z pc,stisknete tlačítko pro uložení na server a vygeneruje se Vám odkaz - jednak přímo link na obrázek/snímek,jednak odkaz na snímek pro vložení do fora. Tento pak zkopírujete do dotazu,upravíte následně v editoru tak,že ho označíte myší aby zmodral,poté kliknete nahoře - v záhlaví - editoru na tlačítko ,,URL" ,tím je obrázek následně uložený. Je dobré k němu přiložit i přímý link na obrázek - první položka v tabulce.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: nelze odeslat obrázek

Příspěvekod Dr. Taby » ned zář 22, 2013 21:10

Tak jsem opět navýšil kapacitu na přílohy.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz


Zpět na Vítejte

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník