Vítejte 2012

Zde je prostor pro prosby těch, co si nevědí rady se čtením nějakého rukopisu. Vyřešené problémy prosím označte.
Pravidla fóra
V této sekci vám pomůžeme se čtením a překladem vašich materiálů. Prosím, mějte na paměti, že toto není žádná nárokovaná služba, ale pomoc vašich kolegů genealogů. Snažte se jim tedy jejich práci co nejvíce usnadnit, bude pak možné přečíst více materiálů a bude z toho oboustranně lepší pocit.

1. Předmět zprávy. Vždy uveďte pramen, rok, místo a jazyk. Vše ostatní pište do těla zprávy. Pramen: matrika – narození, oddání, úmrtí; gruntovní kniha, soupis poddaných, sčítací arch, pobytová přihláška aj., místo: obec, farnost, případně okres, hejtmanství, panství, datace: pouze rok, jazyk: čeština, němčina, latina, případně další. Příklady: N Brno 1848, němčina; sčítací arch Praha 1900 čeština; urbář, 1650 Nová Ves, panství Oslavany, ČJ. Toto je velice důležitý požadavek z důvodu zachování pořádku a přehlednosti fóra! Prosíme všechny, aby požadavek na formát předmětu bezpodmínečně dodržovali!

2. Vlastní zpráva. Postupně vkládejte a pamatujte na:
a) odkaz na zápis, který chcete přečíst – digitalizovaný zdroj (např. matriky, pozor na přímé odkazy u archivů Litoměřice, AHMP, Třeboň a Opava), úložiště (Disk Google, One Drive aj., pozor na nastavení sdílení a dostatečnou velikost) nebo imagehosting (https://cs.imgbb.com/, https://2i.cz/, http://bigimage.cz/, https://megaupload.vsevjednom.cz/ aj., ze Zámrsku nahrajte celou stranu). Nepoužívejte prosím služby jako ulozto.cz, leteckaposta.cz, rajce.cz a nenahrávejte obrázky přímo sem do fóra!
b) umístění zápisu na snímku (druhý vlevo odspodu)
c) vždy napište do těla zprávy to co sami přečtete (v originálním jazyce dokumentu), i kdyby to mělo být chybně nebo torzovitě. Váš zápis: .... Marie ? (asi Richter?), dcera ..... a .... je pro nás povzbuzením k pomoci a ocenění snahy, žádná snaha o přečtení textu z vaší strany bude znamenat, že vám pravděpodobně nikdo nepomůže. Chybně přečtený text znamená jenom tolik, že vám jej opravíme, hlavu vám trhat nebo smát se vám nebudeme.
V případě, že chcete přečíst jen jedno slovo, zpravidla jméno, místo, či povolání... Tak to napište na začátek zprávy. Stačí pak napsat jen pár slov před požadovaným slovem.
d) u obrázků pamatujte na dostatek textu pro srovnávání
e) své dotazy neduplikujte, můžete je oživit novým příspěvkem ve stávajícím vlákně nebo po čase možností "oživit téma" v levém dolním rohu
f) vyhledávání - na fóru se již mnohé probíralo, zkuste před dotazem vyhledávat v historii fóra význam termínu, který vám není jasný (pole "Hledej")

3. VYŘEŠENO. Po vyřešení doplňte velkými písmeny na začátek předmětu v prvním příspěvku slovo VYŘEŠENO (nepřepisujte svůj předmět). Postup je popsán níže v oznámení.

4. Nevyřešené dotazy. Pokud váš dotaz nebyl zodpovězen během přibližně týdne, připište na začátek předmětu v prvním příspěvku slovo LEŽÁK (nepřepisujte svůj předmět). Postup je stejný, jako u vyřešených příspěvků. Tím váš dotaz zůstane na fóru tak dlouho, dokud nebudete s odpovědí spokojeni.

Děkujeme

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod stanley4 » sob říj 06, 2012 21:36

Dr. Taby píše:nikdo není starší, než já

:lol:
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod kingsware » pon říj 08, 2012 8:21

Každý je starý jak se cítí .... já se stále cítím na 20, jen mi trochu stárne tělo ... 8)


Tak mě tak napadlo, doktore, co kdybychom založili téma, kde bychom se mohli ostatním trochu představit. Samosebou jen ten, kdo bude chtít.
Zdeněk
Kynšperk n./O.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Rozina » pon říj 08, 2012 12:16

Vnoučata ani pravnoučata jako moji kolegové nemám, ale hlavně se nesmím podívat do zrcadla a kdybych si během půl roku nezlomila obě ruce a koleno, tak bych se ani jako stará necítila.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Dr. Taby » úte říj 09, 2012 6:00

Vám je hej, ale mě je 37. Už mě čeká jen důchod a prostata.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod zrnka písku » úte říj 09, 2012 6:32

Dr. Taby píše:Vám je hej, ale mě je 37. Už mě čeká jen důchod a prostata.

Tak to je fakt naprosto vážné a k zamyšlení... :-)
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod ozana » úte říj 09, 2012 7:24

Dr. Taby píše:Vám je hej, ale mě je 37. Už mě čeká jen důchod a prostata.

Tak to jste těsně za vrcholem. Potvrzuji, že od 36 to jde pomalu z kopce. Já mám pár let po 40.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod kingsware » úte říj 09, 2012 11:10

Že se nestydíte, jste ještě "mladá ucha", mě je něco přes 58 a stále se cítím skvěle, stále na vrcholu .... :lol:
Zdeněk
Kynšperk n./O.
Uživatelský avatar
kingsware
 
Příspěvky: 124
Registrován: pon črc 31, 2006 9:20
Bydliště: U pivovaru 359, Kynšperk n./O.,35751
Oblast pátrání: Roudnice, Kleneč, Unhošť,Ledčice
Kladno-Rozdělov
Nuzice, Třebelice

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod tagetes » úte říj 09, 2012 11:52

Dr. Taby píše:Vám je hej, ale mě je 37. Už mě čeká jen důchod a prostata.

Optimisto... Naše generace se přece důchodu nedožije. :wink:

Jinak abych nebyla totálně OT, mně se nový vzhled líbí, takže děkuju!
tagetes
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte říj 06, 2009 22:55
Bydliště: Praha

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Laurin7 » úte říj 09, 2012 13:54

Dr. Taby píše:Vám je hej, ale mě je 37. Už mě čeká jen důchod a prostata.

I když jsem žít "v důchodu" - ale žádné problémy s prostatou :D
Srdečné pozdravy
Gerhard
(nový UJ: Henricus II)
Laurin7
 
Příspěvky: 156
Registrován: sob srp 04, 2012 13:50

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Kučík » úte říj 16, 2012 17:02

Dnes som sa stal najnovším členom tohto fóra - ďakujem.
Včera som sa dožil 25 000 dní svojho života, zatiaľ v poriadku, dúfam, že sa mi eštš podarí pohľadať svojich predkov...
Kučík
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte říj 16, 2012 16:33
Bydliště: Bučany - Slovakia

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Dr. Taby » úte říj 16, 2012 17:07

Zdravíme mladíka.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod zrnka písku » úte říj 16, 2012 19:09

Kučík píše:Dnes som sa stal najnovším členom tohto fóra - ďakujem.
Včera som sa dožil 25 000 dní svojho života, zatiaľ v poriadku, dúfam, že sa mi eštš podarí pohľadať svojich predkov...

Vítejte :-)
Hodně dalších úspěchů v bádání přeju
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Krteček!!!!

Příspěvekod kate.challis » stř bře 27, 2013 20:51

Hey y'all,

I'm from Texas. My great, great grandfather immigrated from Vratimov. I am extremely interested in genealogy.

I just wanted to thank the administrator for having the answer to the spam-filter question be krteček. I had NO IDEA how to answer the question, "which animal wants pants with pockets?" I thought at first, "kangaroo?" Then, "Maybe it's a trick question...a human?" I tried these in Czech and English, to no avail.

I asked me 5th cousin in Řepiště. He told me about the krtek films, which I had been ignorant of previously. He mailed me several DVDs of these cute videos.

I have three small children ages 3, 2, and 1, and they LOVE krtek! Thanks to this forum's question, I was able to expand my cultural knowledge. Krtek is AWESOME! All of us in my family love krtek!

So, thanks!!!

Kate (Vasicek) Challis
kate.challis
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř bře 27, 2013 20:43

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř bře 27, 2013 21:13

This is where our roots are from- Krtek :-)
It's so famous around the world......
You made me smile, thanks. Did not know forum has such a clever control question, so you see: we're not sullen investigators....
Good luck in your searching.
Karolina
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Vítejte 2012

Příspěvekod Rozina » úte lis 18, 2014 7:20

Moniko tak tě vítám. Cokoliv budeš potřebovat tak ti rádi poradíme. Co se týká počítačů to ti neporadím, protože i když nemám vnoučata, tak jsem bába přes 70 a počítačový antitalent.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

PředchozíDalší

Zpět na Čtení starých materiálů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: zburget a 3 návštevníků