Pravidla fóra

Prvotní informace o tomto fóru. Prosím, přečtěte si je.

Pravidla fóra

Příspěvekod Brasl » úte zář 16, 2014 21:29

Jaká jsou pravidla tohoto fóra?
Kde jsou napsaná?
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Pravidla fóra

Příspěvekod ozana » stř zář 17, 2014 7:21

Přímo v jednotlivých sekcích, kterých se týkají (nahoře v oranžové oblasti), např.
viewforum.php?f=5
a
viewforum.php?f=9
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Pravidla fóra

Příspěvekod Brasl » stř zář 17, 2014 7:58

To jsou dvě sekce, a ta pravidla se týkají obsahu zadávaných témat, nikoli odpovědí na ně. O těch vím. Mě jde o to, zda Genealogie má nějaká obecně psaná pravidla. Tak jak je to běžné na jiných fórech.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Pravidla fóra

Příspěvekod Slim » stř zář 17, 2014 8:09

Myslím, že není třeba znovu vymýšlet kolo.

Sekce, která mají některá zvláštní pravidla, toto mají uvedeno v záhlaví.

Jinak je důležitá základní Netiketa, kterou by slušný člověk měl obecně na internetu dodržovat všude.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Netiketa

Netiketa je dokonce internetová norma RFC1855 zveřejněná již v říjnu roku 1995
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Pravidla fóra

Příspěvekod Brasl » stř zář 17, 2014 8:42

Slim píše:Myslím, že není třeba znovu vymýšlet kolo.


Pokud se ale chci na kole projet, tak nějaké potřebuji. Bez něj to nejde. Na druhou stranu, denně kolo (obecně pojaté) používáme aniž bychom to věděli, nebo si uvědomovali.

Jsou nepsaná pravidla, ale ta si představuje, používá, vytváří, každý individuálně. Co si ale mám představit, tady na fóru, když mě někdo píše, že nebude porušovat pravidla, nebo že soustavně porušuji pravidla. Jaká pravidla, jeho, nebo moje?
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Pravidla fóra

Příspěvekod Slim » stř zář 17, 2014 10:02

Žádná pravidla Vaše nebo jeho neexistují. Existuje pouze vlastník fóra a jeho admistrátoři. Jejich názor je na fóru zákon. Pokud Vám někdo z uvedených řekne, ať něco neděláte, tak to musíte respektovat, popřípadě se musíte smířit s tím, že Vám bude fórum zapovězeno.

Když přijdete do větší společnosti, také se nejdříve sháníte po pravidlech jak se tam chovat?

PS: Z předchozího příspěvku jsem pochopil, že se jedná o nějaký konkrétní případ, tak jsem prošel Vaše poslední příspěvky. K tomu lze dodat jediné, Ožana administrátor je, takže jeho názor je na tomto fóru směrodatný. Mimo jiné v předmětném vláknu se jedná o pravidla uvedená v záhlaví a ne porušení nějakých nevyřčených obecných pravidel. Ty pravidla opravdu hodně ulehčují práci čtečům a čtečkám a šetří jejich čas který, z čistého entuziasmu, věnují ostatním.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Pravidla fóra

Příspěvekod Brasl » stř zář 17, 2014 12:06

Slim píše:Když přijdete do větší společnosti, také se nejdříve sháníte po pravidlech jak se tam chovat?

Shánět se po pravidlech když přijdu do společnosti, je trochu pozdě. Lépe je předem, a k tomu by měl mít člověk z čeho čerpat. Nebo posléze, aby věděl, čeho se dopustil a poučil se.
Tedy se sháním kde čerpat. Nikoli pro minulost, ale pro budoucnost.
Máte pravdu, je to na základě něčeho. To je po mě minulost. Ptám se po budoucnosti.
Bez diskuze to ovšem nejde, proto se ptám, a to i na věci které vypadají na první pohled samozřejmě. Samozřejmost je blbost. Samozřejmost je jenom předpoklad že je něco pevně dané, nikoli reálný fakt.

Jinak vaše představy odpovídají těm mím, nijak zvlášť se neliší. Děkuji Vám za názory.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Pravidla fóra

Příspěvekod duros » čtv zář 18, 2014 21:06

phpBB forum ma prednastavene FAQ, ktore sa da zobrazit este pred registraciou: faq.php
Samozrejme, ze toto je defaultne nastavenie, ktore moze administrator zmenit, pripadne to moze doplnit. Mam pocit, ze tieto FAQ su tie defaultne nastavene.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06


Zpět na Vítejte

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků