Stránka 1 z 2

Novinky

PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 9:47
od Dr. Taby
Přátelé genealogie!

Rád bych vám zde napsal několik nových věcí na fóru, jsou to maličkosti, ale snad potěší:

1) Soukromé zprávy
- zvedl se limit z 500 na 1000
- je možné do soukromé zprávy přidávat přílohy - 3 na jednu zprávu
- můžete si vytvořit 10 složek na zprávy místo dosavadních 5

2) Nové sekce
- Hledám pomoc - no co bych k tomu napsal, aby to bylo výstižnější než název fóra?
- Nabízím pomoc - to snad ani nemá cenu opakovat

3) Oblast pátrání
- v podpisu byla přidána nová kolonka - Oblast pátrání - http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=1&t=15146

4) Přílohy
- byla zvýšena kapacita pro všechny přílohy z 300 MB na 3 GB
- velikost jednotlivé přílohy byla zvětšna z 256 kb na 512 kb
- počet příloh v jednom příspěvku byl zvýšen ze 3 na 5
- byla zapnuta funkce vytvoření náhledu z příloh

To je snad vše. Kdo má nějaký plán na zlepšení, neváhejte.

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 10:35
od Karolina Vernerova
Tak jediné zlepšení, které mne napadá, je, že byste mohl ještě zazpívat :-) Nebo podávat virtuální kávu.
Mockrát děkuju. Není zvykem, že věci se neustále zlepšují- vážím si toho. Sice nechápu, kde tuhle genealogickou skříň skladujete, ale jsem za ní ráda.

Karolina

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 19:11
od Dr. Taby
Děkuji. Věřte mi, že můj zpěv by vás neoslnil.

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2014 21:16
od Rooka
Ahoj určitě to co je nyni udělano je super, ale chtělo by udělat když se otevre něči dokument by se otevrelo v novem okně jinem založce a ne v tom okně co je forum

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: úte čer 10, 2014 21:19
od Zora
Vždyť si odkaz můžete otevřít, jak potřebujete , to je přece na Vás a na Vašem prohlížeči. Zora

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: úte črc 15, 2014 19:43
od Brasl
Rooka píše: když se otevre něči dokument by se otevrelo v novem okně jinem založce a ne v tom okně co je forum


Od toho máte rolovací kolečko na myši, najedete na odkaz, okno, atd., kliknete a otevře se vám nová záložka. Kliknete na otevřenou záložku a zavře se. Jde to i jinými způsoby pravým (tlačítkem), ale tenhle je nejrychlejší. Kupodivu jej používá jen mámo lidí.

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: úte črc 15, 2014 20:03
od KackaCT
Každé zlepšení je vítáno a za mně za ně děkuji.

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: úte črc 15, 2014 21:21
od PomněnkaPrvní
Brasl píše:
Rooka píše: když se otevre něči dokument by se otevrelo v novem okně jinem založce a ne v tom okně co je forum


Od toho máte rolovací kolečko na myši, najedete na odkaz, okno, atd., kliknete a otevře se vám nová záložka. Kliknete na otevřenou záložku a zavře se. Jde to i jinými způsoby pravým (tlačítkem), ale tenhle je nejrychlejší. Kupodivu jej používá jen mámo lidí.


Připojuji se k Rooka - bylo by fajn, kdyby automaticky klikem na jakýkoliv odkaz se tento otevřel v novém okně/záložce. Pracuji na notebooku bez myši, musím klikat pravým tlačítkem a z nabídky vybírat, nechť se odkaz otevře v novém okně. Když zapomenu, forum mně zmizí. Bylo by příjemnější, kdyby to šlo automaticky :)

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: úte črc 15, 2014 21:41
od Slim
Při kliku stiskněte CTRL

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: úte črc 15, 2014 21:47
od PomněnkaPrvní
ó děkuji, funguje to! :)

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: pát bře 04, 2016 20:19
od Pavel.
Já bych to ani nenazval zlepšením, ale úroveň tohoto webu za ta léta vyzrála a dosáhla úrovně, která, podle mne, už poněkud přesahuje úroveň pouhých krátkých diskuzí. I účastníci, myslím, celkově dosáhli vyšší odborné úrovně. Domnívám se, že by se tu už uživil i prostor pro publikování textů rozsáhlejších, tedy třeba i několikastránkových, jaksi univerzálního charakteru. Věřím, že je řada těch, kteří dospěli k obecnějším poznatkům, které by po odborné stránce prospěly všem, majícím širší zájem o problematiku genealogie. Ono totiž nepochybně platí, že dějepis poznává lidi, ale genealogie poznává člověka. A rozvedená myšlenka pak může být mnohým užitečnější než jenom několik řádek.

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 2:28
od Monika
Myslím, že asi nic nebrání zveřejnění delšího textu přímo zde ve fóru :wink:

Provozuji podobné fórum, byť s jinou tématikou a na jiném programu, ale základ je stejný. Chce-li tam někdo zveřejnit delší text, pak:
- texty tak do 10 normostran zveřejní celé přímo ve fóru tak, že je rozdělí na kratší úseky a ty postupně vkládá jako samostatné příspěvky (obvykle hned po sobě, aby mu do toho někdo neskočil nějakou odezvou),
- rozsáhlejší texty uloží jako pdf soubor buď někam k sobě na server nebo na nějakou službu jako je uložto, do fóra pak přidá téma, kde popíše svou práci, přidá třeba i nějakou kratší ukázku a hlavně odkaz na to pdf.

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 8:28
od Pavel.
No, to je sice pravda, ale takový článek buď musí být vložen do nově založeného tématu, nebo zmizí v záplavě témat a nikdo si jej nevšimne. To by se pak začala množit další a další témata - co článek to téma, nebo by všichni museli preventivně prohledávat všechno, jestli náhodou nenarazí na nějaký zajímavý článek. Já měl na mysli jeden "prostor", kam by se ukládaly delší články na různá témata, aby byly kdykoliv každému k nakouknutí. Já sám bych takové články měl. Myslím, že by mohly leckoho zajímat, i když se týkají obecnějších problémů spojených s genealogií člověka. Ale každý by musel být pod jiným, k tomu založeným tématem. Leda by se založilo téma Články a tam by se to všechno tlačilo. Ale obávám se, že by z toho zanedlouho vznikl guláš.

btw, já se také zabýval a nejspíše zase budu zabývat Rakovnickem, zvláště jeho východní částí v období 30 leté války. Ale z té doby je tam dost málo matrik (není divu), takže budu muset přejít na necírkevní spisy....

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 11:27
od Monika
Vždyť ano - každý materiál (řekněme článek) do nového tématu. Tady ve fóru je k tomu velmi příhodná kategorie Vlastní poznatky. Navíc ve fóru velmi dobře funguje hledání. Stačí, když bude text článku obsahovat klíčová slova, podle kterých lze informace vyhledat (pokud by byl uložen jako soubor někde mimo fórum) :wink:

Re: Novinky

PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2016 11:56
od Pavel.
No dobře. Měl jsem dobrý úmysl. Po víceleté práci jsem došel třeba k několikastránkové formulaci vlivu epi/genetiky na povahové vlastnosti příslušníků rodové linie jako možného spojovacího článku v průběhu staletí, nebo na pomůcku ve formě vzorce pro výpočet možného počtu příbuzných a nepříbuzných rodových linií v polovině XVII. stol., či na zajímavost, týkající se pohybu nositelů stejného příjmení v prostoru a čase. Mohly by to být věci pro oblast širšího zájmu a samozřejmě "slova do pranice". Ono by se takovýchto počinů určitě našlo víc, ale pak koncepce diskuzí, tak jak je uplatňovaná, by nutně vedla k vybujení rozsáhlého tématu, které by nejspíš objemově přetlačovalo současné rubriky s jednoduchými reakcemi a mohlo by celé toto forum tlačit jiným směrem, což by na druhé straně bylo škoda. Tak uvidím...