Novinky

Prvotní informace o tomto fóru. Prosím, přečtěte si je.

Novinky

Příspěvekod Dr. Taby » pát čer 06, 2014 9:47

Přátelé genealogie!

Rád bych vám zde napsal několik nových věcí na fóru, jsou to maličkosti, ale snad potěší:

1) Soukromé zprávy
- zvedl se limit z 500 na 1000
- je možné do soukromé zprávy přidávat přílohy - 3 na jednu zprávu
- můžete si vytvořit 10 složek na zprávy místo dosavadních 5

2) Nové sekce
- Hledám pomoc - no co bych k tomu napsal, aby to bylo výstižnější než název fóra?
- Nabízím pomoc - to snad ani nemá cenu opakovat

3) Oblast pátrání
- v podpisu byla přidána nová kolonka - Oblast pátrání - http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=1&t=15146

4) Přílohy
- byla zvýšena kapacita pro všechny přílohy z 300 MB na 3 GB
- velikost jednotlivé přílohy byla zvětšna z 256 kb na 512 kb
- počet příloh v jednom příspěvku byl zvýšen ze 3 na 5
- byla zapnuta funkce vytvoření náhledu z příloh

To je snad vše. Kdo má nějaký plán na zlepšení, neváhejte.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Novinky

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát čer 06, 2014 10:35

Tak jediné zlepšení, které mne napadá, je, že byste mohl ještě zazpívat :-) Nebo podávat virtuální kávu.
Mockrát děkuju. Není zvykem, že věci se neustále zlepšují- vážím si toho. Sice nechápu, kde tuhle genealogickou skříň skladujete, ale jsem za ní ráda.

Karolina
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Novinky

Příspěvekod Dr. Taby » pát čer 06, 2014 19:11

Děkuji. Věřte mi, že můj zpěv by vás neoslnil.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Novinky

Příspěvekod Rooka » úte čer 10, 2014 21:16

Ahoj určitě to co je nyni udělano je super, ale chtělo by udělat když se otevre něči dokument by se otevrelo v novem okně jinem založce a ne v tom okně co je forum
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Novinky

Příspěvekod Zora » úte čer 10, 2014 21:19

Vždyť si odkaz můžete otevřít, jak potřebujete , to je přece na Vás a na Vašem prohlížeči. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28971
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Novinky

Příspěvekod Brasl » úte črc 15, 2014 19:43

Rooka píše: když se otevre něči dokument by se otevrelo v novem okně jinem založce a ne v tom okně co je forum


Od toho máte rolovací kolečko na myši, najedete na odkaz, okno, atd., kliknete a otevře se vám nová záložka. Kliknete na otevřenou záložku a zavře se. Jde to i jinými způsoby pravým (tlačítkem), ale tenhle je nejrychlejší. Kupodivu jej používá jen mámo lidí.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20

Re: Novinky

Příspěvekod KackaCT » úte črc 15, 2014 20:03

Každé zlepšení je vítáno a za mně za ně děkuji.
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Novinky

Příspěvekod PomněnkaPrvní » úte črc 15, 2014 21:21

Brasl píše:
Rooka píše: když se otevre něči dokument by se otevrelo v novem okně jinem založce a ne v tom okně co je forum


Od toho máte rolovací kolečko na myši, najedete na odkaz, okno, atd., kliknete a otevře se vám nová záložka. Kliknete na otevřenou záložku a zavře se. Jde to i jinými způsoby pravým (tlačítkem), ale tenhle je nejrychlejší. Kupodivu jej používá jen mámo lidí.


Připojuji se k Rooka - bylo by fajn, kdyby automaticky klikem na jakýkoliv odkaz se tento otevřel v novém okně/záložce. Pracuji na notebooku bez myši, musím klikat pravým tlačítkem a z nabídky vybírat, nechť se odkaz otevře v novém okně. Když zapomenu, forum mně zmizí. Bylo by příjemnější, kdyby to šlo automaticky :)
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Novinky

Příspěvekod Slim » úte črc 15, 2014 21:41

Při kliku stiskněte CTRL
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Novinky

Příspěvekod PomněnkaPrvní » úte črc 15, 2014 21:47

ó děkuji, funguje to! :)
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Novinky

Příspěvekod Pavel. » pát bře 04, 2016 20:19

Já bych to ani nenazval zlepšením, ale úroveň tohoto webu za ta léta vyzrála a dosáhla úrovně, která, podle mne, už poněkud přesahuje úroveň pouhých krátkých diskuzí. I účastníci, myslím, celkově dosáhli vyšší odborné úrovně. Domnívám se, že by se tu už uživil i prostor pro publikování textů rozsáhlejších, tedy třeba i několikastránkových, jaksi univerzálního charakteru. Věřím, že je řada těch, kteří dospěli k obecnějším poznatkům, které by po odborné stránce prospěly všem, majícím širší zájem o problematiku genealogie. Ono totiž nepochybně platí, že dějepis poznává lidi, ale genealogie poznává člověka. A rozvedená myšlenka pak může být mnohým užitečnější než jenom několik řádek.
Pavel.
Pavel.
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 22, 2010 12:43
Bydliště: Praha

Re: Novinky

Příspěvekod Pavel. » sob bře 05, 2016 8:28

No, to je sice pravda, ale takový článek buď musí být vložen do nově založeného tématu, nebo zmizí v záplavě témat a nikdo si jej nevšimne. To by se pak začala množit další a další témata - co článek to téma, nebo by všichni museli preventivně prohledávat všechno, jestli náhodou nenarazí na nějaký zajímavý článek. Já měl na mysli jeden "prostor", kam by se ukládaly delší články na různá témata, aby byly kdykoliv každému k nakouknutí. Já sám bych takové články měl. Myslím, že by mohly leckoho zajímat, i když se týkají obecnějších problémů spojených s genealogií člověka. Ale každý by musel být pod jiným, k tomu založeným tématem. Leda by se založilo téma Články a tam by se to všechno tlačilo. Ale obávám se, že by z toho zanedlouho vznikl guláš.

btw, já se také zabýval a nejspíše zase budu zabývat Rakovnickem, zvláště jeho východní částí v období 30 leté války. Ale z té doby je tam dost málo matrik (není divu), takže budu muset přejít na necírkevní spisy....
Pavel.
Pavel.
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 22, 2010 12:43
Bydliště: Praha

Re: Novinky

Příspěvekod Pavel. » sob bře 05, 2016 11:56

No dobře. Měl jsem dobrý úmysl. Po víceleté práci jsem došel třeba k několikastránkové formulaci vlivu epi/genetiky na povahové vlastnosti příslušníků rodové linie jako možného spojovacího článku v průběhu staletí, nebo na pomůcku ve formě vzorce pro výpočet možného počtu příbuzných a nepříbuzných rodových linií v polovině XVII. stol., či na zajímavost, týkající se pohybu nositelů stejného příjmení v prostoru a čase. Mohly by to být věci pro oblast širšího zájmu a samozřejmě "slova do pranice". Ono by se takovýchto počinů určitě našlo víc, ale pak koncepce diskuzí, tak jak je uplatňovaná, by nutně vedla k vybujení rozsáhlého tématu, které by nejspíš objemově přetlačovalo současné rubriky s jednoduchými reakcemi a mohlo by celé toto forum tlačit jiným směrem, což by na druhé straně bylo škoda. Tak uvidím...
Pavel.
Pavel.
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 22, 2010 12:43
Bydliště: Praha

Re: Novinky

Příspěvekod Pavel. » ned bře 06, 2016 9:51

No právě ty dotazy a oponentura mne velmi zajímají. Já totiž, shodou okolností nespadl to tvorby "jednoduchého" rodokmenu, ale ty okolnosti mne přinutily zpracovávat velkou skupinu lidí plošně a ve velkém časovém úseku (to samo je, podle mého, tématem na diskuzi), a proto na lidi/obyvatele nahlížím jaksi s větší výšky. Také moje povaha mne vede k sledování i jiných souvislostí než právě těch, které mám před očima. Ale jednak mi pro řadu návštěvníků připadá dost složité hledat si nějaké články přes vedlejší úložiště, jednak bych nerad vytvořil situaci, že bych byl považován za "zaplevelovatele" tohoto fora. Nebyl bych asi první. A tak hledám nějakou cestu, která by mohla vést k diskusi/ím bez toho, že by hrozily odvádět smysl tohoto fora někam jinam. Věřím totiž, že řada účastníků má podobné obsáhlejší myšlenky, které by rádi "hodili do placu". Tady, a to je právě pěkné, každý přijde, zeptá se, je mu třeba i odpovězeno a zase odejde. Asi by nebylo dobře vytvořit oddělený uzavřený kruh "specializovaných" diskutérů. No nevím, zatím chodím okolo, nakukuji a sbírám odvahu...
Pavel.
Pavel.
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 22, 2010 12:43
Bydliště: Praha

Re: Novinky

Příspěvekod Pavel. » ned bře 06, 2016 14:56

No, já to promyslím. Lákáte mne jako siréna mořeplavce, ale já bych nerad někomu šlápl na kuří oko. Ale předem upozorňuji, že jde o moje soukromé (a dost neobvyklé) názory.
Pavel.
Pavel.
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 22, 2010 12:43
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Vítejte

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků