Novinky

Prvotní informace o tomto fóru. Prosím, přečtěte si je.

Re: Novinky

Příspěvekod Monika » ned bře 06, 2016 2:07

To jsou zajímavé informace! Myslím, že by nikdo neprotestoval, že jste autorem více témat v kategorii Vlastní poznatky. Vždyť, jak to chápu, je právě pro toto vytvořená a to, co nabízíte, vypadá pro nás ostatní přínosně.
Samozřejmě, Taby je tvůrcem a provozovatelem = on jediný rozhoduje. Za sebe bych doporučovala, jak už jsem psala, řešit dlouhé texty spíš uložením pdf někde jinde a sem dát nové téma jen s abstraktem a klíčovými slovy.

No a, samozřejmě, vzhledem k tomu, že je toto fórum, mohou přijít dotazy a oponentura :wink:
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Pavel. » ned bře 06, 2016 10:51

No právě ty dotazy a oponentura mne velmi zajímají. Já totiž, shodou okolností nespadl to tvorby "jednoduchého" rodokmenu, ale ty okolnosti mne přinutily zpracovávat velkou skupinu lidí plošně a ve velkém časovém úseku (to samo je, podle mého, tématem na diskuzi), a proto na lidi/obyvatele nahlížím jaksi s větší výšky. Také moje povaha mne vede k sledování i jiných souvislostí než právě těch, které mám před očima. Ale jednak mi pro řadu návštěvníků připadá dost složité hledat si nějaké články přes vedlejší úložiště, jednak bych nerad vytvořil situaci, že bych byl považován za "zaplevelovatele" tohoto fora. Nebyl bych asi první. A tak hledám nějakou cestu, která by mohla vést k diskusi/ím bez toho, že by hrozily odvádět smysl tohoto fora někam jinam. Věřím totiž, že řada účastníků má podobné obsáhlejší myšlenky, které by rádi "hodili do placu". Tady, a to je právě pěkné, každý přijde, zeptá se, je mu třeba i odpovězeno a zase odejde. Asi by nebylo dobře vytvořit oddělený uzavřený kruh "specializovaných" diskutérů. No nevím, zatím chodím okolo, nakukuji a sbírám odvahu...
Pavel.
Pavel.

Příspěvekod Monika » ned bře 06, 2016 12:37

Myslím, že nechtěl-li by Taby, aby zde podobné věci byly, nevytvořil by kategorii Vlastní poznatky :wink:

A také myslím, že ti, kdo se genealogii chvíli věnují, nebudou už z podstaty věci patřit k lidem, kteří čerpají informace pouze z tlapačů či palcových titulků :wink: Delší texty nebo nutnost si něco stáhnout odjinud nám přece problém nedělají :lol:
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Pavel. » ned bře 06, 2016 15:56

No, já to promyslím. Lákáte mne jako siréna mořeplavce, ale já bych nerad někomu šlápl na kuří oko. Ale předem upozorňuji, že jde o moje soukromé (a dost neobvyklé) názory.
Pavel.
Pavel.

Příspěvekod kimes » ned bře 06, 2016 16:39

Pavel. píše:No, já to promyslím. Lákáte mne jako siréna mořeplavce, ale já bych nerad někomu šlápl na kuří oko. Ale předem upozorňuji, že jde o moje soukromé (a dost neobvyklé) názory.

Sem s nimi(s těmi názory), vlastních názorů - nejen v genealogii - u nás není nikdy dost. Na fórech by měly vlastní názory převažovat. Držím palce a těším se na ně!
kimes

Příspěvekod Viola » ned bře 06, 2016 16:51

Myslím, že podtitul sekce Vlastní poznatky "Co vás při bádání překvapilo, co jste objevili, o co byste se rádi podělili?" přesně odpovídá Vašemu zadání.
Osobně se moc ráda dozvím další zajímavosti a názory.
A kliknout na odkaz s vlastním souborem poznatků ev. si jej stáhnout (pokud to umožníte) by snad neměl být problém.
Viola
Viola

Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Příspěvekod Pavel. » pon bře 07, 2016 18:09

Dobře, pošlu do Vlastních poznatků mojí úvahu o genetice a genealogii. Ale za následky neručím :D
Pavel.
Pavel.

Příspěvekod Zora » stř dub 20, 2016 11:32

Taby, děkujeme :-)))

Zora
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Vítejte