Návrh nového tématu - "Inzerce"

Prvotní informace o tomto fóru. Prosím, přečtěte si je.

Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod Pichnat4 » čtv kvě 08, 2014 11:16

Stále více se zde objevují příspěvky s žádostí o vyhledání příslušného zápisu při návštěvě archivu nebo úřadu. Navrhuji proto vytvořit nové vlákno, a sice "Inzerce", které by bylo dále rozděleno na nabídku a poptávku. Pak možná ještě na příslušné archivy.

Napadlo mne to z toho důvodu, že se do vláken "O archivech, O matrikách" pak vkládají jen témata na vyhledávání jednoho zápisu, i když to není moc prospěšné pro ostatní badatele, tak jak by rubrika o archivech a o matrikách měla být.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod artepa » ned kvě 11, 2014 8:50

Jsem pro :)
Určitě by to bylo přehlednější pro ty, kteří mohou vyhledat něco v archivu.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod Dr. Taby » úte kvě 13, 2014 16:46

Díky za nápad. Spíš než inzerci bych to udělal jako nabízím pomoc hledám pomoc, nebo něco v tom smyslu. Aby tam lidi nevkládaly že prodaj kozu :D . Teď mám strašnej fofr, ale o víkendu bych to už mohl mít.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod Pichnat4 » úte kvě 13, 2014 17:18

Nebylo to myšleno, že se to má jmenovat Inzerce, to mi bylo jasné, že by si to někdo pletl. Myslím, že to nespěchá, není to stěžejní věc.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod olim » stř kvě 14, 2014 8:07

Dobrý den, v souvislosti s výše podaným návrhem mne napadlo, zdali by nebylo dobré např. do profilu členů také doplnit kolonku o hlavníích oblastech (místech) jejich bádání, kde by si mohli vyznačit místa, kde nejvíce hledají např. podle okresů, což je asi nejjednodušší pro starší generaci, ale snad srozumitelné i pro mladší badatele. Ale bylo by to možné dělit podle panství, nebo i obcí (ale to by byla asi moc rozsáhlá databáze). Já sám např. nejvíce hledám v okrese Svitavy (panství Svojanovské) a v okrese Nový Jičín, protože z těchto oblastí pocházejí moji předci, byť já sám žiji v Pardubicích, a také mám z matrik farností těchto oblastí nejvíce poznatků, které mohou být třeba někomu užitečné, pokud mu najednou nějaká větev zabloudí jinam, než se běžně pohybuje. Z fora, když ho sleduji, tak např. vím, že Zora se pohybuje většinou v Ivančicích a pokud by tam moji předci zabloudili a já měl problém, asi bych se ni obrátil na radu, když to tam zná. Ale obecně tyto informace o tom, kdo kde nejvíce hledá nejsou, a já myslím, že kdyby registrovaní účastníci takové informace měli, mohli by se obrátit třeba i případně hned na člověka z dané oblasti. Pokud by takové kolonky existovaly a registrovaní je vyplnili a pak byly nějak jednoduše provázány, bylo by fajn, když bych si někde zadal např. okres Chrudim (nebo panství slatiňanské) nebo přímo Slatiňany a já se dozvěděl, že v tomhle okrese bádají ti a ti účastníci fora a tedy o místních pramenech důležitých pro genealogy jsou již nějak obeznámeni. Je to asi dost práce, takové "vodící" vlákno udělat, nejsem v dané věci odborník, ale snad by to za zvážení stálo. Děkuji za pochopení.
olim
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát srp 19, 2011 13:18
Bydliště: Pardubice

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod Kašpar » stř kvě 14, 2014 8:19

olim píše:Dobrý den, v souvislosti s výše podaným návrhem mne napadlo, zdali by nebylo dobré např. do profilu členů také doplnit kolonku o hlavníích oblastech (místech) jejich bádání, kde by si mohli vyznačit místa, kde nejvíce hledají např. podle okresů, což je asi nejjednodušší pro starší generaci, ale snad srozumitelné i pro mladší badatele. Ale bylo by to možné dělit podle panství, nebo i obcí (ale to by byla asi moc rozsáhlá databáze). Já sám např. nejvíce hledám v okrese Svitavy (panství Svojanovské) a v okrese Nový Jičín, protože z těchto oblastí pocházejí moji předci, byť já sám žiji v Pardubicích, a také mám z matrik farností těchto oblastí nejvíce poznatků, které mohou být třeba někomu užitečné, pokud mu najednou nějaká větev zabloudí jinam, než se běžně pohybuje. Z fora, když ho sleduji, tak např. vím, že Zora se pohybuje většinou v Ivančicích a pokud by tam moji předci zabloudili a já měl problém, asi bych se ni obrátil na radu, když to tam zná. Ale obecně tyto informace o tom, kdo kde nejvíce hledá nejsou, a já myslím, že kdyby registrovaní účastníci takové informace měli, mohli by se obrátit třeba i případně hned na člověka z dané oblasti. Pokud by takové kolonky existovaly a registrovaní je vyplnili a pak byly nějak jednoduše provázány, bylo by fajn, když bych si někde zadal např. okres Chrudim (nebo panství slatiňanské) nebo přímo Slatiňany a já se dozvěděl, že v tomhle okrese bádají ti a ti účastníci fora a tedy o místních pramenech důležitých pro genealogy jsou již nějak obeznámeni. Je to asi dost práce, takové "vodící" vlákno udělat, nejsem v dané věci odborník, ale snad by to za zvážení stálo. Děkuji za pochopení.


Myslím, že to v jaké oblasti ten který člen pátrá, si může každý - dle svého uvážení - dát do profilu.
Takže nemusí být nové vlákno, ani jná niť. Je na každém, zda uvede kde má svoje badatelské zájmy.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod Martin Jílek » pát kvě 16, 2014 14:12

Kašpar píše:
olim píše:Dobrý den, v souvislosti s výše podaným návrhem mne napadlo, zdali by nebylo dobré např. do profilu členů také doplnit kolonku o hlavníích oblastech (místech) jejich bádání, kde by si mohli vyznačit místa, kde nejvíce hledají ........


Myslím, že to v jaké oblasti ten který člen pátrá, si může každý - dle svého uvážení - dát do profilu.
Takže nemusí být nové vlákno, ani jná niť. Je na každém, zda uvede kde má svoje badatelské zájmy.

Je to tak! Viz. : můj podpis :wink: Oblast zájmu, vložíte v nastavení profilu. (podpis)
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod olim » pát kvě 16, 2014 17:39

Ano, souhlasím s tím, že nových kolonek netřeba, ale jak bych se jinak dověděl, že např. p. Jílek zná Šumperk, či Telč, kdyby to nyní nenapsal. Málokdo asi kliká na profily autorů příspěvků, proto hovořím o nějaké provázanosti oblastí zájmů, abych při kliknutí někam, kde bych uvedl jméno města Šumperk vypadlo, že ten je oblastí zájmu pana Jílka. Vím, že to je o tom, zda by si badatelé tyto údaje vůbec do profilu vložili, ale pokud by věděli, že by jim to pomohlo v hledání v jiném místě kde to již někdo zná, jistě by tak činili v rámci reciproční pomoci. Ale opakuji, byl to jen nápad v návaznosti na předešlý návrh. Nechci a nemohu administrátora k něčemu nutit, i tak moc děkuji za informace, které jsou prostřednictvím fora k dispozici, a to, že forum tak dobře funguje, je zcela jistě jeho či jejich zásluh.
olim
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát srp 19, 2011 13:18
Bydliště: Pardubice

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod eMKa » sob kvě 17, 2014 14:09

stačí na to "hotová" kolonka v profilu... ZÁJMY... i když vím, že byla původně myšlena jinak

http://prntscr.com/3k09xm
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod Dr. Taby » pon kvě 19, 2014 19:20

Omlouvám se, nestihl jsem to. Hodně práce a navíc narození v rodině. Ač abstinent, Nějaký čas jsem tomu musel věnovat. Pokusím se to nějak pořešit a popřemýšlým i o těch oblastech zájmu.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Re: Návrh nového tématu - "Inzerce"

Příspěvekod Dr. Taby » pon kvě 19, 2014 19:55

Oblast pátrání zde: viewtopic.php?f=1&t=15146
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz


Zpět na Vítejte

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků